Tarnowskie Lwy’2015 przyznane


W herbie Tarnowa Podgórnego jest lew – stąd nazwa corocznych nagród przyznawanych przez wójta Tadeusza Czajkę podczas spotkania noworocznego. Tegoroczne odbyło się 30 stycznia. Przybyli na nie lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i organizacji, samorządowcy i politycy. Nie zabrakło wśród nich posła Waldy Dzikowskiego, wojewody Piotra Florka, starosty Jana Grabkowskiego. Wieczór poprowadził Tadeusz Zwiefka, były prezenter telewizyjny, obecnie europoseł.

– W tym roku przypada ćwierćwiecze samorządu lokalnego – mówił wójt Tadeusz Czajka. – To ogromny czas, bardzo ważny dla nas.

Wójt wspomniał dwie daty z 1990 roku: 8 marca, kiedy Senat RP uchwalił ustawę samorządową i 27 maja, gdy odbyły się pierwsze w powojennej Polsce wolne wybory samorządowe.

– Był to czas, kiedy budziła się energia Polaków, zwykli ludzie wzięli odpowiedzialność za lokalne społeczności – kontynuował wójt. – To czas zwycięstwa zwykłych ludzi. Możemy być dumni z tego okresu. Kiedy patrzę na gminę Tarnowo Podgórne, to porównuję ją do abstrakcyjnej machiny, która wystartowała, osiągnęła już niezwykle dużą szybkość, ma dobre smarowanie, duży zapas paliwa i ogromne możliwości.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie statuetek „Tarnowskich Lwów” – dedykowanych przedsiębiorcom, którzy są najbardziej odpowiedzialni za – jak stwierdził wójt Czajka – moc machiny, jaką jest gmina Tarnowo Podgórna.

Tegoroczne „Tarnowskie Lwy” Otrzymali je: Mariola i Paweł Judkowiakowie – za prowadzenie z sukcesem firmy rodzinnej Budmar; Jacek Guner, wiceprezes zarządu Strauss Cafe Poland – polski manager zagranicznej marki; Violetta Kowalczyk, prezes firmy Metalmex – za umiejętne łączenie biznesu ze sztuką oraz firma Schattdecor – za innowacyjność na rzecz ochrony środowiska.

Tarnowskie Lwy 054

Fotorelację z ubiegłorocznej Gali Tarnowskie Lwy’2014 – zobacz tutaj.

Fotorelację z niedawnej Noworocznej Gali Aktywni Lokalnie – zobacz tutaj.

Tarnowskie Lwy’2013 – fotorelacja Naszego Głosu Poznańskiego tutaj

– Spotkania noworoczne w Tarnowie Podgórnym mają już długą tradycję i są niezwykle ważne w budowaniu relacji gminnych – powiedział „Naszemu Głosowi Poznańskiemu” Szymon Horowski, prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców. – Od pewnego czasu podczas tych uroczystości wręczane są także statuetki Tarnowski Lew. Władze gminy chcą w ten sposób uhonorować tych, którzy w szczególny sposób angażują się w rozwój gminy i budowanie jej pozytywnego wizerunku. W zeszłym roku miałem niezwykły zaszczyt odebrać taką nagrodę w imieniu Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, ale są też w naszym gronie takie firmy, które zasługują na wyróżnienie indywidualne. Jestem bardzo dumny, że dzisiaj otrzymały Tarnowskie Lwy dwie kolejne firmy zrzeszone w TSP. Budmar założony i prowadzony przez Marię i Pawła Judkowiaków oraz Schattdecor to nasi szczególni członkowie, niezwykle zaangażowani w działalność stowarzyszenia oraz uczestniczący w wielu lokalnych inicjatywach. Myślę, że takie firmy są najlepszą wizytówką naszej gminy. Warto je doceniać i pokazywać, bo są przykładem do naśladowania przez innych.

 

Poniżej przedstawiamy laudacje na temat laureatów.

Mariola i Paweł Judkowiakowie – za prowadzenie z sukcesem firmy rodzinnej Budmar

Tarnowskie Lwy 033a

Państwo Mariola i Paweł Judkowiakowie, kontynuując rodzinne tradycje przedsiębiorcze, od 1990 roku prowadzą firmę – Budmar Centrum Klinkieru i Dachówek w Baranowie. Kierując założonym przez siebie przedsiębiorstwem wielokrotnie udowodnili posiadanie doskonałej intuicji biznesowej. Wyróżniają ich mądre decyzje menadżerskie, skuteczne wykorzystywanie szans rynkowych oraz trafne definiowanie kierunków rozwoju. Mały zakład, zajmujący się sprzedażą cementu i materiałów okołobudowlanych, przekształcili w lidera na rynku wyrobów klinkierowych i dachówek. Rozwijając współpracę z najlepszymi producentami gwarantują najwyższą jakość oferowanych produktów. Stale podnosząc stosowane w firmie standardy zapewniają profesjonalną obsługę każdego klienta. Są aktywnymi członkami Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców. Odnosząc sukcesy biznesowe chętnie angażują się w projekty społeczne. Od lat pomagają lokalnym grupom i stowarzyszeniom. Wspierają organizację gminnych wydarzeń. Kierując dużą firmą pozostają osobami ciepłymi i otwartymi, wyczulonymi na potrzeby innych.

Violetta Kowalczyk, prezes firmy Metalmex – za umiejętne łączenie biznesu ze sztuką

Tarnowskie Lwy 2015 _ Fot. K. Ratajczak 10

Metalmex to firma zajmująca się handlem okuciami meblowymi. Od 2007 roku związała się z gminą Tarnowo Podgórne, lokując swą siedzibę w Wysogotowie. Prezesem zarządu jest Violetta Kowalczyk, która z sukcesem łączy dążenie do wypracowania ekonomicznego zysku z ideą promowania polskiej sztuki współczesnej. Z jej inicjatywy odbywają się cykliczne spotkania „Mariaż sztuki z biznesem”, które tworzą możliwość wzajemnego poznania się tych pozornie różnych środowisk. Z energią i konsekwencją buduje trwałe pomosty porozumienia pomiędzy światami przedsiębiorców i artystów. Od lat ambitnie kreuje możliwości prezentacji dorobku artystycznego. W niekonwencjonalnych przestrzeniach surowych hal magazynowych pokazuje, że ich industrialne piękno jest znakomitym tłem dla interesujących instalacji. Zaangażowana w „Projekt On Off” organizuje cykl szkoleń skierowanych do przyszłych projektantów w branży meblowej. Kształtuje kolejne pokolenia designerów swobodnie poruszających się wśród nowoczesnych, światowych trendów. Gorąco wierzy, iż sztuka może stać się inspiracją dla niebanalnych przedsięwzięć biznesowych.

Schattdecor sp z o. o. za innowacyjność na rzecz ochrony środowiska

Tarnowskie Lwy 2015 _ Fot. K. Ratajczak 14

Firma Schattdecor, działająca od 1999 r. w Tarnowie Podgórnym, jest światowym liderem branży zadrukowanych papierów dekoracyjnych. Będąc najważniejszym graczem na globalnym rynku dekorów firma stale rozszerza paletę oferowanych produktów proponując oryginalne, nowoczesne wzornictwo. Podejmuje współpracę z najlepszymi projektantami. Uczestnicząc w wydarzeniach targowych nawiązuje współpracę z ekspertami z różnych dziedzin. Z sukcesem wprowadza innowacyjne technologie produkcji i nowe rozwiązania technologiczne. Dostrzegając bezpośredni wpływ procesów produkcyjnych na jakość środowiska naturalnego Schattdecor podejmuje szerokie działania proekologiczne. Na każdym etapie produkcji wdraża innowacyjne metody ochrony środowiska. Zarząd i pracownicy postrzegają sukces biznesowy przez prymat zachowania równowagi pomiędzy zyskiem ekonomicznym, a potrzebą dbania o otoczenie naturalne. Ochrona środowiska została uznana za jeden z podstawowych celów działania tego przedsiębiorstwa. Firma Schattdecor wspiera działalność gminnych stowarzyszeń oraz realizację lokalnych inicjatyw. Jest odpowiedzialnym partnerem samorządu gminy Tarnowo Podgórne.

Jacek Guner, wiceprezes zarządu Strauss Cafe Poland – polski menadżer zagranicznej marki

Tarnowskie Lwy 2015 _ Fot. K. Ratajczak 18

Od momentu przeniesienia siedziby do gminy Tarnowo Podgórne w 1992 roku Jacek Guner jest wiceprezesem Strauss Cafe Poland. Kierując dwustuosobowym zespołem uważa, że strategiczny rozwój przedsiębiorstwa jest możliwy jedynie wtedy, gdy każdy z pracowników czuje się osobiście odpowiedzialny za swoją firmę. Dlatego promuje budowanie pozytywnych relacji i wzajemny szacunek wśród załogi. Wprowadził nowoczesne metody zarządzania czasem i przepływem informacji. Dobre rozwiązania organizacyjne zaowocowały zbudowaniem stabilnej, silnie zmotywowanej kadry profesjonalistów. Odpowiadając za wszystkie europejskie oddziały Strauss Cafe porównuje metody zarządzania w różnych warunkach kulturowych i ekonomicznych, a najlepsze rozwiązania implementuje w firmie w Swadzimiu. Wierzy, że samodyscyplina jest najlepszym kluczem do sukcesu menadżerskiego. Najwięcej wymaga od siebie twierdząc, że jego obowiązkiem jest dawanie przykładu swoim współpracowników. Jest doskonałym wzorem nowoczesnego lidera zarządzającego zagranicznym przedsiębiorstwem, odnoszącym sukcesy zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych rynkach.

zdjęcia Krzysztof Ratajczak i Sławomir Lechna

 

 

 

Dodaj komentarz