Czytelnicy Naszego Głosu Poznańskiego wybrali „Najpopularniejszego Sołtysa 2018”!


Czytelnicy Naszego Głosu Poznańskiego wybrali „Najpopularniejszego Sołtysa 2018”!  Został nim Jacek Schmidt, sołtysa wsi Koninko i Świątniczki w gminie Kórnik. Patronat honorowy nad plebiscytem objął starosta poznański Jan Grabkowski, a medialny Radio Poznań.  

Czytelnicy mogli głosować na osoby z przygotowanej przez nas listy sołtysów z 17 gmin okalających Poznań, w tym gronie byli też przewodniczący zarządów osiedli. W sumie znalazło się na niej aż 300 nazwisk. III Plebiscyt „Najpopularniejszy Sołtys’2018” trwał od 29 stycznia do 9 lutego 2018 r. do godz. 22.00. W sumie oddano 4010 głosów!

Czytelnicy Naszego Głosu Poznańskiego za „Najpopularniejszego Sołtysa 2018” podpoznańskich gmin uznali Jacka Schmidta, sołtysa wsi Koninko i Świątniczki w gminie Kórnik. Uzyskał on 1170 głosów, czyli 29,4 proc. wszystkich oddanych głosów. Drugie miejsce zajęła Róża Lubka (Mrowino-Cerekwica, gm. Rokietnica) – 505 głosów (12,7 proc.), a trzecie Agnieszka Kram  (Napachanie-Dalekie w gminie Rokietnica) – 443 głosy (11,1 proc.).

– O plebiscycie „Najpopularniejszy sołtys” dowiedziałem się dopiero w miniony poniedziałek od córki, czyli po tygodniu od jego rozpoczęcia – powiedział nam Jacek Schmidt. – Mówiła, że w pracy usłyszała, że jestem nominowany. Cieszę się, że zwyciężyłem, bo to nagroda nie dla mnie, a dla wszystkich tych, z którymi współpracuję, między innymi z radą sołecką, Ochotniczą Strażą Pożarną, Kołem Gospodyń Wiejskich, sołtysem sąsiedniej wsi Szczytniki Markiem Templewiczem i wielu osób. To dzięki nim udaje się tyle zrobić, jak na przykład niedawno zebraliśmy ponad 30 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jacek Schmidt dodał, że sołtysem został w 2015 roku, kiedy poprzedni zrezygnował po 22 latach sprawowania tej funkcji.

– Po trzech miesiącach też złożyłem rezygnację, ale radny powiatowy Zbigniew Tomaszewski i sołtys Szczytnik przekonali mnie, że warto podjąć ten wysiłek – zdradza Jacek Schmidt. – Rezygnację wycofałem, otrzymałem ponownie zaufanie i z nową Radą Sołecką rozpoczęliśmy pracę. Jeszcze raz podkreślę, że jej efekty są możliwe, dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób!

„Najpopularniejszy Sołtys 2018” będzie w poniedziałek o godz. 10.20 gościem audycji Mała Czarna w Radio Poznań. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi wkrótce w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Relację z gali i wywiad z sołtysem opublikujemy na www.naszglospoznanski.pl, a także w drukowanym wydaniu Naszego Głosu Poznańskiego. To właśnie najlepsi kod promocyjny pomógł w realizacji tego przedsięwzięcia.

Końcowa klasyfikacja generalna III Plebiscytu „Najpopularniejszy Sołtys’2018” – aby zobaczyć wyniki kliknij tutaj

Właściciel telefonu, z którego wysłanych zostało najwięcej głosów, otrzyma pobyt w Hotelu Remes Sport&Spa z kolacją! Zadzwonimy do niego wkrótce.

Przypomnijmy, w pierwszej edycji plebiscytu zwyciężył Piotr Michalski, sołtys wsi Białęgi (gm. Murowana Goślina), a w drugiej Marek Królik, sołtys wsi Kunowo (gm. Duszniki).

Aktualna klasyfikacja w gminach: aby zobaczyć wyniki kliknij tutaj

Nad prawidłowością plebiscytu czuwał operator panelu SMS-owego firma Bild Presse.

Czytaj także: Kto Najpopularniejszym Sołtysem?

Partnerzy III Plebiscytu „Najpopularniejszy Sołtys 2018 roku”:

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Dodaj komentarz