Kto Najpopularniejszym Sołtysem?


Trwa trzecia edycja plebiscytu, w którym wybierzemy „Najpopularniejszego Sołtysa” – po prostu gospodarza na medal! Czytelnicy mogą głosować od 29 stycznia do 9 lutego, do godz. 22.00.  Aby zagłosować wystarczy wysłać SMS o treści NGP.X (w miejsce X należy wpisać numer swojego kandydata) pod nr 71051. Całkowity koszt to jedynie 1,23 zł. Właściciel telefonu, z którego wysłano najwięcej głosów, otrzyma pobyt w Hotelu Remes Sport&Spa z kolacją! Patronat honorowy nad plebiscytem objął Jan Grabkowski, starosta poznański, a medialny Radio Poznań.   Na antenie rozgłośni wspólnie zainaugurowaliśmy jego trzecią edycję.

Sołtys to lider wsi. Wybierają go mieszkańcy na zebraniu wiejskim. Nie działa on w pojedynkę – wspiera go rada sołecka. Ale tylko sołtysi wiedzą jak często społeczna praca na rzecz mieszkańców i miejscowości jest trudna i niewdzięczna. Z drugiej strony jest także satysfakcjonująca, bo wspólnie ze swoimi sąsiadami sołtysi sprawiają, że w ich wsiach żyje się lepiej. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować już III Plebiscyt „Najpopularniejszy Sołtys 2018 roku”.

Przygotowaliśmy listę sołtysów z 19 gmin okalających Poznań, w tym gronie są też przewodniczący zarządów osiedli. Lista wraz z numerami przypisanymi poszczególnym kandydatom znajduje się na www.naszglospoznanski.pl –  tutaj-kliknij.

Czytelnicy mogą głosować od 29 stycznia do 9 lutego 2018 r., do godz. 22.00. Aby zagłosować należy wysłać SMS pod nr 71051 o treści NGP.X (w miejsce X należy wpisać numer przypisany naszemu kandydatowi). Całkowity koszt to jedynie 1,23 zł brutto.

Aktualne wyniki plebiscytu można śledzić na www.naszglospoznanski.pl w zakładce Sołtys Roku 2018.

Zwycięży ten kandydat, który otrzyma najwięcej głosów.

Patronat honorowy nad plebiscytem objął Jan Grabkowski, starosta poznański. Ceremonia uhonorowania laureata odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Najpopularniejszy Sołtys 2018 otrzyma okolicznościowy dyplom oraz upominki od starosty Jana Grabkowskiego, a miejscowość którą zwycięzca reprezentuje – kampanię promocyjną na łamach „Naszego Głosu Poznańskiego”.

Osoba, która wyśle najwięcej smsów zostanie nagrodzona pobytem w Hotelu Remes Sport&Spa w Opalenicy wraz z kolacją oraz emocjami związanymi z kodem Sportbonusowy. Przypomnijmy obiekt ten gościł podczas Euro 2012 reprezentację Portugalii z Ronaldo na czele!

Nad prawidłowością plebiscytu czuwa operator panelu SMS-owego firma Bild Presse.

W pierwszej edycji plebiscytu zwyciężył Piotr Michalski, sołtys wsi Białęgi (gm. Murowana Goślina), a w drugiej Marek Królik, sołtys wsi Kunowo (gm. Duszniki). Kto Twoim zdaniem w 2018 roku jest gospodarzem na medal? Zagłosuj już teraz!

Aktualna klasyfikacja generalna plebiscytu: aby zobaczyć wyniki kliknij tutaj

Aktualna klasyfikacja w gminach: aby zobaczyć wyniki kliknij tutaj

Audycji na temat plebiscytu „Najpopularniejszy Sołtys 2018 roku” w Radio Poznań można posłuchać klikając poniżej:

 

Partnerzy III Plebiscytu „Najpopularniejszy Sołtys 2018 roku”:

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

2 komentarze

  1. irena pisze:

    Jak to jest z tym głosowaniem przedtem miałam 4%w głosowaniu a teraz mam 3.75 czy im więcej głosów to procenty spadają?

    • Redakcja pisze:

      Dzień dobry, procenty maleją i będą maleć, bo jest coraz więcej głosów (sms). Obrazowo mówiąc, jak konkurs się zaczynał to pierwszy sms dawał danemu sołtysowi 100 proc. głosów, bo ten sms był wtedy jedynym, czyli stanowił 100 procent wszystkich głosów. Gdy nadesłano drugi sms na inną osobę, to zrobiło się po 50 procent (czyli pierwszemu sołtysowi spadło o 50), jak były 3, to zrobiło się po 33 procent, itd itd. Teraz jest już dużo smsów i procent maleje.

Dodaj komentarz