Akademiczki zadebiutowały w III lidze piłki nożnej


KU AZS UAM Poznań znany z sukcesów w rozgrywkach futsalu w miniony weekend otworzył nowy rozdział w historii klubu. Podopieczne Marka Małolepszego i Radosława Jurgi zadebiutowały w rozgrywkach ligowych na boiskach trawiastych i w debiucie pokonały zespół Sokół Pniewy 6:1. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Nowa sekcja KU AZS UAM Poznań z dopiskiem FC składa się z zupełnie nowych piłkarek, ale tak naprawdę jest to realizacja starego pomysłu klubu. – Bardzo się cieszymy, że udało nam się w końcu zadebiutował w rozgrywkach III ligi piłki nożnej kobiet. Celem na ten sezon jest postawienie solidnych i trwałych fundamentów oraz w miarę możliwości awans do II ligi. W przyszłości obie sekcje będą mocno ze sobą współpracować – mówi Wojciech Weiss z KU AZS UAM Poznań.

Zespół występujący w III lidze prowadzi duet trenerski – Marek Małolepszy i Radosław Jurga. Poznanianki w pierwszym ligowym spotkaniu zmierzyły się w Pniewach z Sokołem i wygrały aż 6:1. W 2. kolejce KU AZS UAM Poznań FC zmierzy się w niedzielę, 17 września o godz. 18:00 na stadionie w Baranowie z rezerwami Polonii Poznań.

Sokół Pniewy – KU AZS UAM Poznań FC 1:6 (0:3)
Bramki dla UAM: Martyna Szymanek (5′, 24′), Małgorzata Kupler (40′, 68′ – rzut karny), Katarzyna Guźniczak (37′), Marta Adamczak (46′)

KU AZS UAM Poznań FC: Anna Jagiełka (Andrzejewska) – Joanna Chwedoruk (60. Agata Spławska), Daria Saukens, Aneta Brodowska, Agnieszka Liskowiak, Katarzyna Wilmanowicz (40. Adrianna Łosiak), Małgorzata Kupler, Katarzyna Guźniczak, Weronika Kaszuba, Aleksandra Bącela (40. Marta Adamczak), Martyna Szymanek..

Wyniki spotkań 1. kolejki III ligi piłki nożnej kobiet – grupa 1:
JUNA-TRANS Stare Oborzyska – GSS II Grodzisk Wlkp. 13:0
Warta Śrem – AP Warta Międzychód 1:5
Polonia II Poznań – Grom Wolsztyn 6:0
Sokół Pniewy – AZS UAM Poznań 1:6

POLECAMY MATERIAŁY O KU AZS UAM POZNAŃ (wystarczy kliknąć):

AZS UAM Poznań wicemistrzem Polski Beach Soccer

Nasz Głos Poznański nadal z piłkarkami KU AZS UAM Poznań

UAM zaprasza piłkarki na studia

Kolejny sukces futsalistek KU AZS UAM Poznań

Tomasz Woźniak, fot. Radosław Jurga

Dodaj komentarz