UAM zaprasza piłkarki na studia


Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza wszystkie chętne dziewczyny do kontynuowania nauki oraz przygody z piłką nożną i futsalem do studiowania na jednym z najlepszych uniwersytetów w kraju. Uczelnia w swojej ofercie ma wiele bardzo ciekawych kierunków na 15 wydziałach.


Już od paru lat na UAM  funkcjonują kierunki bardzo blisko związane ze sportem i rekreacją ruchową. A od 2003 roku na Uniwersytecie działa i bardzo prężnie się rozwija sekcja piłki nożnej kobiet, która na co dzień występuję w Ekstralidze Futsalu. Zespół AZS UAM Poznań ma w swoim dorobku tytuły Mistrza Polski seniorek w futsalu (Ekstraliga),  dwukrotnie Akademickiego Mistrza Polski w futsalu kobiet, UAM to również pięciokrotny uczestnik Akademickich Mistrzostw Europy w futsalu kobiet (2010 – Zagrzeb, 2011 – Tampere , 2012 – Cordoba, 2015 – Poznań, 2016 – Zagrzeb).

– Jesteśmy również najbardziej utytułowanym w Polsce kobiecym klubem Beach Soccera, mamy w swoim dorobku tytuł Mistrza Polski (2016) oraz medal srebrny i cztery brązowe. W tym roku jako aktualny Mistrz Polski w Beach Soccer wystąpiliśmy w rozgrywkach europejskich Euro Winners Cup czyli Europejskiej Lidze Mistrzów Beach Soccer rozgrywanej w miejscowości Nazare w Portugalii. Ponadto jesteśmy również wielokrotnym Akademickim Mistrzem Wielkopolski w futsalu i rozgrywkach na sztucznej trawie. Co roku bierzemy również udział w wielu turniejach krajowych i międzynarodowych – mówi trener zespołu Wojciech Weiss.

Ponadto od nadchodzącego sezonu 2017/2018 zespół KU AZS UAM Poznań wystartuje również w III lidze piłki nożnej kobiet. W barwach reprezentacji uczelni występowało i występuje wiele reprezentantek Polski w futsalu i na trawie. Warto podkreślić, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza posiada wspaniałą bazę treningową, która zaliczana jest do jednej z najlepszych w Polsce. Sekcja futsalu trenuje i rozgrywa mecze ligowe na przepięknej hali UAM na terenie Kampusu Morasko, a do dyspozycji ma również basen, siłownię, salki do fitness oraz odnowę biologiczną.

Więcej informacji na stronach internetowych:
www.amu.edu.pl
www.futsalistki-uam.pl
lub bezpośrednio z trenerem:
Wojciech Weiss – futsal@amu.edu.pl lub 603777442

Dodaj komentarz