Znany jest wstępny termin ukończenia prac przy SPP Wilda i Łazarz


Identyfikator parkingowy mieszkańca – rekompensata

Uruchomienie SPP w ograniczonym zakresie spowodowało, że część mieszkańców kupiła identyfikator parkingowy mieszkańca pomimo tego, że ulice przy których mieszkają nie zostały objęte płatnym parkowaniem od 1 lutego. Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje propozycję rekompensaty dla kierowców, którzy nabyli identyfikatory.

Miałaby ona polegać na wydaniu identyfikatora na kolejny okres po zerowej stawce na tyle miesięcy ile strefa nie działała w pełni, lecz nie dłużej niż za okres na jaki mieszkaniec wykupił identyfikator. Co to oznacza w praktyce? Jeśli mieszkaniec kupił identyfikator parkingowy na rok od 1 lutego 2021 roku i na początku przyszłego roku zamierza kupić kolejny, to za 6 miesięcy nie będzie musiał zapłacić. Dlaczego za 6 miesięcy? Bo strefa nie działa w pełni od 1 lutego, a planujemy uruchomić odpłatność na całym obszarze Wildy i Łazarza do końca lipca. Daje to łącznie 6 miesięcy, gdy SPP nie działała w pełnym zakresie. Jeśli mieszkaniec zakupił identyfikator od marca 2021, to jego rekompensata obejmie 5 miesięcy. Przy obliczaniu rekompensaty liczyłyby się pełne miesiące. Rekompensata dotyczyłaby także identyfikatorów zakupionych na okres krótszy, np. na trzy miesiące.

Takie rozwiązanie musi zostać zaakceptowane przez Radę Miasta Poznania, która uchwala regulamin SPP, w tym stawki za parkowanie i warunki płatności. Projekt uchwały zostanie skierowany na lipcową sesję rady. Taki termin umożliwi wskazanie konkretnego okresu podlegającego rekompensacie. Jej naliczanie będzie możliwe po podjęciu stosownej uchwały przez Radę Miasta i jej ogłoszeniu w dzienniku urzędowym.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz