Żetysu – Lech 1:1. Zapis meczu

Lech Poznań awansował do drugiej rundy Ligi Europejskiej. Po remisie w Tałdykogranie 1:1, gdzie bramki strzelili Ślusarski dla Lecha oraz Mużakow dla Żetusu. Kolejnym rywalem Lecha będzie azerbejdżański Chazar Lenkoran, z którym Lech grał już w europejskich pucharach. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 19 lipca na wyjeździe.

Najbliższy przeciwnik Lecha w Lidze Europu – Chazar Lenkoran (Azerbejdżan)

chazar

Klub powstał w 2004

Chazar Lenkoran zagrał z Lechem Poznań w rundzie wstępnej Pucharu UEFA 2008/2009 przegrywając oba mecze. Pierwszy w Baku 0:1 po golu Roberta Lewandowskiego, a drugi w Poznaniu 1:4 gole zdobyli: Semir Stlić, Rafał Murawski, Dimitrije Injać i Piotr Reiss. To był dobry początek udanego sezonu Lecha na arenie międzynarodowej. Poznaniacy wywalczyli awans do fazy grupowej, w której zajęli trzecie miejsce i odpadli dopiero w 1/16 finału z włoskim Udinese.

Spotkania z Chazarem pamiętają Krzysztof Kotorowski, Manuel Arboleda, Luis Henriquez, Rafał Murawski, Ivan Djurdjević obecni piłakrze Lecha.

Największ osiągnięcia klubu zwanego w Azerbejdżanie Chelsea Kaukazu:
Mistrz Azerbejdżanu: 2007
Puchar Azerbejdżanu: 2007, 2008, 2011
Puchar WNP: 2008

Pierwsze spotkanie gracze Kolejorza rozegrają na wyjeździe, w czwartek 19 lipca. Lenkoran to miasto w południowym Azerbejdżanie, na Nizinie Lenkorańskiej, port nad Morzem Kaspijskim. Około 48,4 tys. mieszkańców.

ZAPIS MECZU

Lech Poznań rozgrywa mecz rewanżowy z Żetysem w Tałdykorganie. Początek o godzinie 14.00 polskiego czasu. Zwycięstwo w Poznaniu 2:0 powinno być wystarczającą zaliczką do awansu do II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Rywalem Lecha w kolejnej rundzie będzie Chazar Lenkoran, który w rewanżowym spotkaniu I rundy pokonał na wyjeździe estoński Nomme Kalju 2:0. Estończycy nie zdołali wykorzystać atutu własnego boiska i niezłego wyniku przywiezionego z Azerbejdżanu (2:2). Spotkanie  poprowadzi sędzia Sergei Tsinkevich z Białorusi.

90’+3″ Koniec meczu

90′ sędzia doliczył 3 minuty

90` Za Ślusarskiego wchodzi debiutujący w barwach Lecha Tomasz Kędziora.

87` Zmian Korobow za Mukanowa.

85`Zmiana  Kumisbekow za Spanowa.

80` Zmiana Tonev za Djurdjevica.

67′ Zmiana również w drużynie gospodarzy- Szczotkin za Belica.

66′ Zmiana w Lechu. Kiełb wchodzi za Lovrencsicsa.

55′ Wreszcie groźniejsza akcja ze strony Lecha. Z prawej strony urwał się Lovrencsics i dośrodkował płasko w pole karne. Najpierw z piłką minął się Ubiparip, a Ślusarski, strzelec pierwszej bramki, z kilku metrów uderzył nad poprzeczką.

53′ Za niesportowe zachowanie żółtą kartką ukarany Belić. Co raz groźniejsze ataki ze strony Żetusu, a Krzysztof Kotorowski coraz mniej pewny w swoich interwencjach między słupkami.

51′ Znów groźnie pod bramką Lecha. Kotorowskie po dośrodkowaniu z lewej strony minął się z piłką, ale strzał głową Junuzovica powędrował nad poprzeczką.

48′ Żetysu w natarciu od początku drugiej połowy. Teraz strzelał Skorych, ale świetnie interweniował Kotorowski wybijając piłkę na rzut rożny.

47′ Ostry początek II połowy meczu ze strony Żetysu. Po rzucie rożnym głową minimalnie pomylił się Belić. Chwile wcześniej świetna interwencja Wołąkiewicz, ktory wybił piłkę spod nóg Junuzovica.

45′ Koniec pierwszej połowy spotkania.

44′ Gol do szatni. Trafienie dla Żetysu zapisał na swoje konto Serkiżana Mużykowa. Zaskoczył on Krzysztofa Kotorowskiego płaskim strzałem z kilkunastu metrów przy absolutnym gapiostwie obrońców Lecha.

30` Żółta kartka dla Djurdjevica za faul na Mużykowie.

13′  Lech prowadzi 1:0 po golu Bartosza Ślusarskiego. Napastnik Lecha Poznań wykorzystał błąd obrońców gospodarzy, przejął piłkę, wyszedł na „sam na sam” z bramkarzem Żetysu i z wielkim spokojem posłał piłkę obok niego do siatki

7′ W pierwszych minutach Lech panuje nad wydarzeniami na boisku

1` Początek meczu. Zaczyna Lech.

Składy zespołów:

Żetysu: Wladimir Loginowskij – Danijar Mukanow, Milos Mihajlov, Sinisa Dobrasinović, Tanko Djakow – Sergiej Skorych, Zoran Kostić, Olżas Spanow – Edin Junuzović, Danilo Belić, Serkiżan Mużykow

Lech: Krzysztof Kotorowski – Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Rafał Murawski, Szymon Drewniak, Ivan Djurdjević – Gergo Lovrencsics, Bartosz Ślusarski, Vojo Ubiparip.

Mecz ogląda ok. 3 tys. widzów w tym niewielka grupka 60 kibiców z Poznania.