Warta nie sprawiła prezentu prezes

Piłkarze Warty Poznań nie sprawili miłego prezentu urodzinowego swojej prezes Izabelli Łukomskiej – Pyżalskiej i przegrali dziś w Sosnowcu z Zagłębiem w  18. kolejce II ligi piłkarskiej grupy zachodniej 1:2 (0:1). To trzecia  z rzędu porażka podopiecznych Marka Kamińskiego. Niestety, Zieloni po ostatnim jesiennym meczu nie będą zimą piastować drugiego miejsca w tabeli gwarantującego awans. O ten będzie trzeba walczyć wiosną.

Zobacz bramki z meczu Zagłębie -Warta na TV Warta (kliknij tutaj).

Zagłębie Sosnowiec – Warta Poznań 2:1 (1:0)

Bramki: dla Zagłębia – Łukasz Tumicz (4), Radosław Kursa (46.); dla Warty – Łukasz Jasiński (86)
Kartki: żółte – Radosław Kursa, Michał Grudniewski, Rafał Sadowski (wszyscy Zagłębie).
Sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom).
Widzów: ok. 500.

Zagłębie Sosnowiec:  Struski – Sierczyński, Grudniewski, Kursa, Ninković – Tylec (46. Grzesik), Matusiak, Grube, Sadowski (83. Malara) – Jankowski (61. Szatan), Tumicz
Warta Poznań: Lis– Kocot, Ngamayama, Ł. Jasiński, D. Jasiński (54. Rasiak) – Bartkowiak (64. Ciarkowski), Scherfchen, Nowak (72. Pogonowski),  Marciniak, Czerniejewicz – Gregorek (46. Spławski).

Co powiedzieli trenerzy po meczu; zobacz tutaj.

Opinie piłkarzy po meczu – zobacz tutaj.

Sławomir Lechna

Relacja na żywo:
Godz. 17.00.  Początek spotkania. Grę rozpoczęła Warta Poznań.
4 minuta:  Poznaniacy szybko tracią GOLA. Niestety, bramkę dla gospodarzy zdobywa  Łukasz Tumicz. Po stracie piłki przez poznaniaków w środku pola Adrian Lis próbował wyjściem na 15 metr ratować sytuację, ale Łukasz Tumicz przerzucił nad nim piłkę, a następnie posłał ją do pustej bramki.
13 minuta: Póki co, wyrównany mecz, gra toczy się w środku pola.
18 minuta: Po błędzie Dawida Jasińskiego Łukasz Tumicz próbował szybko wrzucić piłkę z autu w pole karne do Rafała Jankowskiego, ale defensywa Warty już zdążyła się odpowiednio ustawić.
19 minuta:Po akcji lewą stroną boiska dośrodkował Błażej Nowak, a Jovan Ninković wybił piłkę na pierwszy róg w tym spotkaniu.
20 minuta: Z narożnika boiska piłkę w pole karne Zagłębia posłał Artur Marciniak a wybił ją do przodu Marcin Sierczyński.
21 minuta:  Z około 35 metrów strzelił Adrian Bartkowiak – płasko i niecelnie.
24 minuta: Warta wciąż atakuje! Artur Marciniak i Karol Gregorek spróbowali sforsować defensywę gospodarzy dwójkową akcją, ale zabrakło im precyzji.
25 minuta:  Gdyby nie wślizg Łukasza Jasińskiego, to Łukasz Tumicz wyszedłby na pozycję sam na sam z Adrianem Lisem.
30 minuta: Przemysław Kocot uderza z prawej nogi zza pola karnego. Na posterunku jest golkiper gospodarzy Mateusz Struski, który wypiąstkował futbolówkę przed siebie, a potem przejął ją jego partner z drużyny Marcin Sierczyński.
34. minuta: Artur Marciniak dośrodkowuje z prawego skrzydła. Jego zamiary przewidział  Michał Grudniewski, który wybił piłkę z pola karnego.
35. minuta: Warta dąży do wyrównania. Piłkę około 6 metrów od bramki rywali przejmuje Dawid Jasiński i strzela z ostrego kąta po ziemi w krótki róg. Niestety, bramkarz Zagłębia  Mateusz Struski paruje piłkę na róg.
42. minuta: Adrian Bartkowiak dośrodkował z lewego skrzydła, a Mateusz Struski wypiąstkował piłkę.
43. minuta: Tym razem na bramkę gospodarzy strzela Maciej Scherfchen, ale czyni to za lekko.
45. minuta: Sędzia dolicza dwie minuty.
45+4 minuta:  Po 48 minutach i 15 sekundach spotkania kończy się pierwsza połowa meczu. Piłkarze udają się do szatni.

Druga połowa

Za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu. Na boisku pojawi się Łukasz Spławski, który zastąpi Karola Gregorka. Na ławce wciąż pozostaje Grzegorz Rasiak, Paweł Piceluk i Michał Ciarkowski. W zespole Gospodarzy tez j

– Nie bronić a atakować – to zadanie postawił trener Marek Kamiński piłkarzom Warty na drugą połowę!!! Zieloni do boju!!!
46 minuta: Zaczyna się pechowo dla Warty, bo jest już 2:0 dla Zagłębia. O ile w pierwszej części poznaniacy stracili bramkę w 4 minucie, to w drugiej już w 50 sekundzie. Łukasz Grube dośrodkował z rzutu rożnego, a Radosław Kursa z bliska strzałem głową pokonał Adriana Lisa.
54 minuta: Na boisku pojawia się Grzegorz Rasiak, który zastępuje Dawida Jasińskiego. Cała nadzieja w najlepszym strzelcu Warty.
55 minuta: Pomocnik Warty Maciej Scherfchen wrzuci piłkę  z rzutu wolnego w szesnastkę Zagłębia, ale Grzegorz Rasiak zbyt wysoko podniósł nogę i sędzia przerwał grę.
58 minuta: Kontra Zagłębia po przechwycie Marcina Sierczyńskiego. Jan Grzesik podaje w pole karne do Łukasza Tumicza, który mino asysty dwóch rywali dochodzi do pozycji strzeleckiej i trafia w boczną siatkę.
61 minuta: Zmiana w zespole Zagłębia: Tomasz Szatan za Rafała Jankowskiego.
64 minuta: Michał Ciarkowski zastępuje Adriana Bartkowiaka. To trzecia ostatnia zmiana w Warcie.
65 minuta: Ciarkowski zaczyna aktywnie dośrodkowaniem z prawej strony boiska, ale Radosław Kursa wybił piłkę kierowaną do Grzegorza Rasiaka. Do końca meczu tylko 25 minut!
66 minuta: Podobna sytuacja: prostopadłe podanie Michała Ciarkowskiego do Grzegorza Rasiaka i znów akcję przerywa Radosław Kursa.
68 minuta: Adrian Lis piąstkuje piłkę po strzale  z ok. 20 metrów Łukasza Matusiaka.
70 minuta: Szansa dla Warty. Po centrze Artura Marciniaka z rzutu wolnego piłka trafia do Alaina Ngamayamy, który strzela z ok. 5 metrów, ale piłka szybuje ponad poprzeczką.
72. minuta: Ostatnia zmiana w Warcie Mateusz Pogonowski wchodzi za Błażeja Nowaka. Wszystko na jedną kartę – albo stracimy kilka bramek, albo zmienimy ten niekorzystny wynik!!!
75. minuta:  Zaledwie kwadrans do końca – wszystko jeszcze możliwe!!! Choć dwie groźne akcje przeprowadzają gospodarze.
78. minuta: Teraz Zieloni w ataku. Dawid Czerniejewicz zagrywa w pole karne gospodarzy, ale Grzegorz Rasiak był… na  spalonym.
81. minuta: Rzut rożny dla Warty. Dośrodkowanie Artura Marciniaka przechwytuje któryś z piłkarzy Zagłębia.
86. minuta: GOOOL dla Warty!!! Z rożnego dośrodkowuje Michał Ciarkowski, a Łukasz Jasiński zdobywa głową bramkę kontaktową dla poznaniaków. Mało czasu, ale wszystko jest jeszcze możliwe. Warta do boju!!!
90. minuta: Arbiter dolicza 4 minuty.