Tragiczny wypadek na S5. Nie żyją dwie osoby. AKTUALIZACJA


Około godziny 19:30 na trasie S5 pomiędzy węzłami Śmigiel Północ i Kościan Południe doszło do wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Trasa w kierunku Poznania jest zablokowana.

Dwie osoby – kobieta i mężczyzna w wieku około 40 i 50 lat – zostały śmiertelnie potrącone we wtorkowy wieczór na trasie S5 pomiędzy węzłami Śmigiel Północ i Kościan Południe, a dokładnie między Czaczem i Kościanem w kierunku Poznania. Trwa ustalanie ich tożsamości. W zdarzeniu brały udział dwa auta osobowe. Ich kierowcy byli trzeźwi. Trwa ustalanie przyczyn tragedii oraz okoliczności znalezienia się pieszych na ruchliwej drodze ekspresowej.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do wczesnych godzin porannych, a policja wprowadziła objazd tzw. starą DK 5 przez Śmigiel i Kościan. Ruch na pasie z Poznania w kierunku Wrocławia jest spowolniony.

Aktualizacja:

– w środę od godz. 9.00 zamknięty zostanie odcinek jezdni S5, na którym doszło do wypadku. Policja będzie tam prowadzić czynności w związku z tą tragedią.

– wiele wskazuje na to, że nie doszło do potrącenia, ale do najechania na ofiary, których tożsamość już wstępnie ustaliła policja.

Dodaj komentarz