Zabezpiecz swój rower


Do końca wakacji policjanci m.in. z poznańskich komisariatów prowadzą akcję bezpłatnego znakowania rowerów specjalnymi numerami identyfikacyjnymi. Oznaczenia te pozwalają ograniczyć ryzyko utraty jednośladu, a w przypadku kradzieży ułatwiają jego odzyskanie. W czwartek swój rower oznakował także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.


Akcja odbywa się ramach usługi „Wiberoo – Wielkopolski Bezpieczny Rower”, która daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą, a także pozwala na jego rejestrację w systemie o zasięgu całego województwa. Dzięki aplikacji mieszkańcy mają dostęp do danych roweru oraz mogą łatwo zgłosić jego zaginięcie.

– Kradzieże rowerów, podobnie jak kradzieże samochodów, zdarzają się. Dlatego zachęcam do wizyty na jednym z poznańskich komisariatów, gdzie w czasie wakacji można bezpłatnie oznakować swój jednoślad. Procedura trwa zaledwie kilka minut, a w przypadku kradzieży odzyskanie oznakowanego pojazdu jest dużo prostsze i szybsze – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz