XI Kurdeszowa (Za)Dyszka w Kostrzynie


Już w najbliższą niedzielę (28 maja) odbędzie się w XI Kurdeszowa (Za)Dyszka. Zawodnicy rywalizować będą na jednym z trzech wybranych dystansów: 10 kilometrów, 5 kilometrów lub marszu nordic-walking (również na „piątkę”). Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Kurdeszowa (Za)Dyszka

Organizatorzy kuszą pięknym medalem oraz kubkiem z motywami miejskimi, wieczorową trasą,  atrakcyjnymi nagrodami, w tym losowaniem nagrody o wartości 500 złotych wśród wszystkich biegaczy. Nie zabraknie też nagród dla najlepszych trójek na każdych dystansach (nagrody w postaci bonów podarunkowych wahają się od 500 zł do 100 w zależności od dystansu i zajętego miejsca).

O XI Kurdeszowej (Za)Dyszce mówi jeden z organizatorów, ale także doświadczony maratończyk, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn – Grzegorz Banaszak: – Głównie biegam na dystansie królewskim, jednak Kurdeszowa (Za)Dyszka jest takim biegiem na „dyszkę”, którego ominąć nie można! Co roku do Kostrzyna licznie ściągają nie tylko zawodnicy, ale na trasie dopingują też nasi mieszkańcy, tworząc niespotykaną atmosferę. Jest to z pewnością jedyna szansa w roku, by przebiec ulicami  Kostrzyna i zobaczyć po drodze miejsca w naszym mieście, które są najciekawsze. Dodatkowo warto podkreślić organizację imprezy, która jest na najwyższy poziomie, a zawody przyciągają nie tylko miejską trasą, ale przede wszystkim nagrodami oraz bogatym pakietem startowym!

Ponadto bieg jest częścią 43. Kurdesza Kasztelańskiego, w ramach którego na scenie wystąpią m.in. Kombii i Bryska. Zachęcamy serdecznie do Kostrzyna! Start biegu o godzinie 18:00. Zapisy aktywne na: www.kurdeszowazadyszka.pl

 

Dodaj komentarz