Wystartowała runda wiosenna w Poznańskiej Lidze Orliczek 2020/2021


Mimo trwającej epidemii koronawirusa zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami zainaugurowano rundę wiosenną w Poznańskiej Lidze Orliczek 2020/2021. Najlepsze w pierwszym turnieju okazały się zespoły: AP KU AZS UAM Poznań, Warta Poznań i Szkoła Podstawowa w Dąbrowie. Patronem medialnym rozgrywek jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”. 

– Trwa już ósmy sezon Poznańskiej Ligi Orliczek, której nie zatrzymał nawet koronawirus. Przekroczyliśmy liczbę ponad 1500 uczestniczek i to pokazuje jak ważne są to rozgrywki na mapie Wielkopolski i Polski. Cieszymy się, że zachęciliśmy do gry w piłkę nożna i sportu tak wiele dziewczyn, a zawodniczki z pierwszych sezonów naszych rozgrywek grają już w reprezentacji Polski lub klubach Ekstraligi Kobiet – mówi współorganizator rozgrywek Wojciech Weiss.

W pierwszym wiosennym turnieju Poznańskiej Ligi Orliczek zobaczyliśmy zespoły: Akademia Piłkarska KU AZS UAM Poznań (dwa zespoły), Lipno Stęszew, LZS Juna-Trans Stare Oborzyska, Strzelcy Biedrusko, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie i Warta Poznań. Od pierwszych spotkań na boisku dominowały zespoły AP KU AZS UAM Poznań, Warty Poznań i Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz