Wygrana koszykarzy Enea Basket Poznań

Suzuki 1LM Enea Basket Poznań – PGE Turów Zgorzelec 93:74 (20:22, 29:10, 20:28, 24:14). Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Enea Basket Poznan

Po wyjazdowym spotkaniu z Polonią Warszawa, dzisiaj rozgrywaliśmy mecz z inną drużyną z drugiej części tabeli. Mimo, że ten mecz rozgrywaliśmy na własnym boisku, a dzisiejszy rywal zajmuje niższą pozycję w tabeli z mniejszą liczbą zwycięstw, wcale nie oznaczało łatwiejszego meczu. Ostrożnego typowania nauczyliśmy się na podstawie często zaskakujących wyników innych spotkań, których w żaden sposób nie da się porównać. W tych oto uwarunkowaniach, oczywiście nie kompletnych, rozpoczyna się spotkanie.

Rzut sędziowski wygrywają goście i oni zdobywają pierwsze punkty. Od razu 3 za sprawą celnego rzutu K. Jakóbczaka. Wspominam tego zawodnika, ponieważ w dzisiejszym spotkaniu popisał się doskonałą skutecznością rzutów za 3 punkty, trafiając 7 na oddanych 10, podobnie jak M. Dymała w meczu przeciwko Weegree AZS Politechnika Opolska. Niby to samo, a jednak nie, czyli wszystko jest względne. Zanim K. Jakóbczak wstrzelił się na dobre, pierwsza kwarta przebiega remisowo, jeżeli chodzi o zdobycze punktowe. Czterokrotnie notujemy remis, raz prowadzimy my, a w pozostałych przypadkach goście. Przebieg tej kwarty nie zapowiada istotnej zmiany w drugiej kwarcie.