Nowy dworzec PKS otwarty


Wielka przeprowadzka w nocy z piątku na sobotę – w efekcie Dworzec Autobusowy PKS Poznań w nowym miejscu.  W sobotę wiele atrakcji dla podróżnych.

Po niemal 70 latach dworzec autobusowy w Poznaniu zmienia oblicze. W nocy z 22 na 23 listopada zamknięty został stary dworzec przy ul. Matyi 1. To historyczne zamknięcie rozpoczęło się o godzinie 22.00 demontażem nazwy dworca ze ściany budynku dworca, natomiast o godz. 22.50 z placu manewrowego wyjechał ostatni autobus. Część wejść na teren dworca zostało zamknięte. W tym samym czasie pojawiły się odpowiednie komunikaty, dla tych z pasażerów, do których informacja o przeniesieniu dworca autobusowego do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, nie dotarła.

Dziś, 23 listopada autobusy wyruszać będą już ze Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Pierwszy autobus z nowego dworca wyjechał 10 minut po północy.

Na podróżnych, korzystających z nowego dworca na ZCK, w pierwszym dniu działania w godzinach od 9.30 do 13.30, czekać będą liczne atrakcje. Tego dnia najmłodsi pasażerowie również nie zostaną pominięci. Przygotowano m.in. konkurs, w którym nagrodami są: weekendowy pobyt w Zakopanem, dwie jednodniowe wycieczki dla dwóch osób do Berlina, a także interesujące gadżety przydatne w podróży. Organizatorzy przewidzieli sporo niespodzianek, które z pewnością przypadną dzieciom do gustu. Przewidziano nagrody specjalne dla dzieci. Są to dwie wycieczki jednodniowe (dla dziecka oraz opiekuna) na Tropikalną Wyspę pod Berlinem. Fundatorem wycieczek do Berlina oraz na Tropikalną Wyspę jest Biuro Turystyki i Wynajmu Autobusów PKS Poznań S.A. W razie jakichkolwiek pytań i problemów, dla podróżnych udostępniliśmy numery telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje 609 795 890, 695 823 504, 61 66 42 587.

Fot. Andrzej Świątek

źródło: www.pks.poznan.pl

Dodaj komentarz