Weekend z turniejem Reiss Cup w Starych Oborzyskach


Ponad 500 dzieci przez cały weekend będzie rywalizować w hali sportowo-widowiskowej w Starych Oborzyskach w turnieju Reiss Cup 2022, którego organizatorem jest Fundacja Piotra Reissa i Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. Patronat nad turniejem sprawuje burmistrz Piotr Ruszkiewiecz oraz dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański” .

Reiss Cup to jeden z największych turniejów mikołajkowych w Wielkopolsce, który został zainaugurowany w sobotę w hali sportowo-widowiskowej w Starych Oborzyskach i potrwa do grudnia. W tym roku jest to wyjątkowy moment dla cyklu, gdyż równocześnie rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. Co łączy Reiss Cup z Mundialem?

W tym roku wszystkie uczestniczące zespoły występują pod nazwą wylosowanych reprezentacji, które awansowały na mundial. Najpierw rywalizacja toczy się w grupach, a następnie rozgrywane są ćwierćfinały, półfinały i spotkania o miejsca. Główną nagrodą Mundialu, jak i Reiss Cup’ów jest puchar. Co ciekawe, puchar mistrzostw świata ma wysokość 36 cm, został wyprodukowany z 18-karatowego złota i waży 6,175 kg. Turniejowe puchary Akademii są zdecydowanie lżejsze, ale jest to również główna nagroda, która przynosi wiele radości i frajdy naszym zawodnikom. Ponadto organizatorzy wyróżniają króla strzelców, najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz