Warta Poznań wypożyczyła Macieja Żurawskiego z Pogoni Szczecin


– Gdy byłem młodym chłopakiem, to oglądałem występy Macieja Żurawskiego i teraz gdzieś tam pojawił się uśmiech na mojej twarzy, gdy okazało się, że będę występował w Warcie Poznań, czyli w klubie, w którym on rozpoczynał karierę – mówi Maciej Żurawski (rocznik 2000). – Nie sądzę jednak, żebym dostał imię po Macieju Żurawskim. Pochodzę z rodziny, która nie jest specjalnie sportowa, więc to kwestia przypadku, że noszę to samo imię i nazwisko, co były reprezentant Polski.

Nowy piłkarz Warty Poznań ma na koncie 17 występów w Ekstraklasie (7 w tym sezonie, w którym strzelił swojego pierwszego gola w najwyższej lidze), debiutował w niej w maju 2019 roku, jako 18-latek. Ponadto wystąpił 18 razy w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 17, 18 i 19. Obecnie jest w kadrze U-21.

– Jestem w takim wieku, że najważniejszy dla mnie rozwój, jako zawodnika. Chcę grać jak najwięcej w PKO Ekstraklasie i pomóc Warcie Poznań utrzymać się w lidze, bo wiemy, że póki co sytuacja w tabeli nie jest zbyt ciekawa. Musimy łapać jak najwięcej punktów w rundzie wiosennej – podkreśla zawodnik i dodaje: – Zależy mi na też tym, żeby w każdym meczu grać jak najwięcej, zachować rytm meczowy i wrócić latem do Pogoni w jak najlepszej formie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz