Warta Poznań – Polonia Bytom: baraż o II ligę. Relacja LIVE

Warta Poznań przegrała u siebie z Polonią Bytom w pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi. Upalna i słoneczna pogoda, a także wysoka stawka spotkania, komplet 999 kibiców, nieco sparaliżowały zielonych. Rewanż już w środę o godzinie 19 w Bytomiu.

Warta Polonia 077

Trener Warty Tomasz Bekas po meczu: – Jeszcze nie odpadliśmy, przed nami trudne zadanie, ale będziemy walczyć –  czytaj tutaj – kliknij.

Warta Poznań – Polonia Bytom 1:2 (1:2)
0:1 Cempa 20′
1:1 Spławski 29′
1:2 Lachowski 36′
Warta: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz (Dawid Czerniejewicz 41′) – Krystian Łukaszyk (Tomasz Koziorowski 57′), Adrian Laskowski, 11. Filip Brzostowski (Adam Durowicz 82′), Artur Marciniak (Miłosz Brylewski 75′), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.
Polonia: Marcin Michalak – Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Mariusz Malec, Krzysztof Michalak – Kamil Mańkowski (Kamil Banaś 65′), Łukasz Grube (Dawid Krzemień 78′), Bartłomiej Setlak,  Marcin Lachowski, Damian Michalik (Adrian Krysian 77′) – Dawid Cempa (Michał Zieliński 66′).

90+3.min Koniec spotkania.  Warta Poznań przegrała z Polonią 1:2 i awans do drugiej ligi oddalił od zielonych. Poznaniacy zapowiadają walkę w Bytomiu. Rewanż już w środę.

90+1.min W pole karne dogrywał Brylewski, ale Spławski nie dosięgnął piłki. Warta wciąż przegrywa 1:2.

90.min Sędzia dolicza 3 minuty.

83.min Dośrodkowanie Koziorowskiego prosto do bramkarza Polonii. Styl gry Warty nie zachwyca kibiców zgromadzonych na trybunach.

81.min  Adam Durowicz zmienia Filipa Brzostowskiego.

80.min Strzał z dystansu Miłosza Brylewskiego, ale zbyt lekki by mógł stanowić zagrożenie dla Michalaka.

79.min Rzut rożny zielonych, ale Michał Ciarkowski, grający dzisiaj wyjątkowo przeciętny mecz dograł zbyt niecelnie.

78.min Dawid Krzemień zmienia Łukasza Grube. Polonia wciąż przeważa i nic nie wskazuje na to, by Warta zdołała dzisiaj przechylić szalę korzyści na swoją stronę.

75.min Artura Marciniaka zmienia Miłosz Brylewski. Warta znajduje się teraz w trudnej sytuacji.

73.min Boisko opuścił Damian Michalik, a zmienił go Adrian Krysian.

70.min Kąśliwie z dystansu uderzył Laskowski, ale Warta wciąż przegrywa z Polonią.

65.min W szeregach gości doszło do dwóch zmian personalnych. Kamila Mańkowskiego zmienił Kamil Banaś, a chwilę później zszedł Dawid Cempa, a gra za niego Michał Zieliński.

61.min Do ataku ruszyli warciarze. Z 15 metrów uderzał Artur Marciniak. Podopieczny trenera Bekasa strzelił jednak zbyt mocno.

59.min Żółtą kartką za faul w narożniku został ukarany zawodnik Polonii- Bartłomiej Setlak.

57.min Krystian Łukaszyk zmieniony przez Tomasza Koziorowskiego.

52.min Znów groźny strzał ze strony Polonii. Futbolówka wylatuje jednak na boisko. Warta wciąż głęboko cofnięta.

49.min W pole karne z piłką wszedł Dawid Cempa, a następnie oddał strzał.  Piłka odbiła się od Onsorge i napastnik gości poszedł za ciosem główkując w stronę bramki. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale wypadła poza boisko.

46.min Wracamy do gry. Ani Warta, ani Polonia nie przeprowadziła zmian personalnych w przerwie.

45+2.min Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Warta przegrywa 1:2 i przed warciarzami stoi teraz bardzo twardy orzech do zgryzienia.

45+1.min Dośrodkowanie Czerniejewicza przejmuje Marcin Michalak.

45.min Sędzia główny tego spotkania – Tomasz Radkiewicz przedłuża pierwszą połowę o 2 minuty.

43.min Po błędzie Ngamayamy hat-tricka mógł skompletować Lachowski. Po interwencji Pawłowskiego piłka minęła jednak minimalnie bramkę gospodarzy.

41.min Pierwsza zmiana w drużynie Warty. Nikodema Fiedosewicza zmienia Dawid Czerniejewicz.

40.min Znów trwa oblężenie bramki Pawłowskiego.

37.min 1:2. W polu karnym umiejętnie zastawił się Marcin Lachowski i uderzył po krótkim słupku. Pawłowski nie zdążył zainterweniować i warciarze tracą drugą bramkę.

30.min Dośrodkowanie w pole karne najlepiej wykorzystał Łukasz Spławski wybijając się najwyżej w pole karne. Bramkarz Polonii oślepiony przez słońce nie sięgnął piłki i przy Drodze Dębińskiej mamy remis.

30.min GOOOOOOOOOOL dla Warty!

28.min Wysokie tempo narzuciły sobie obie drużyny. Przy takim upale może mieć to dla nich opłakane skutki.

24.min Artur Marciniak spróbował zagrania za plecy obrońców do Spławskiego, ale napastnik Warty nie zdążył przyjąć piłki i wpadła ona w posiadanie bramkarza gości.

21.min Od razu do ratowania sytuacji wzięli się podopieczni trenera Tomasza Bekasa. Lewym skrzydłem pognał Brzostowski i otrzymał piłkę od Fiedosewicza. Następnie oddał strzał, ale niecelny.

20.min BRAMKA dla Polonii. Tym razem zamieszanie pod polem karnym Warty goście już wykorzystali. Marcin Lachowski mocnym uderzeniem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania.

18.min Zamieszanie pod bramką Pawłowskiego, bo Polonia przejęła inicjatywę nad spotkaniem. Uderzał nawet Grube, ale zainterweniował bramkarz zielonych.

17.min Dośrodkowanie Brzostowskiego i piłka ląduje prosto w rękawicach Michalaka.

13.min Pierwszy stały fragment gry dla gości. Po rzucie rożnym główkował Michalik, ale piłka przeleciała ponad bramką.

10.min Wyrównane pierwsze minuty tego spotkania. W środkowej części boiska toczą się zacięte boje o piłkę.

6.min Próba sił ze strony obu zespołów. Stawka spotkania – ogromna. Zwycięstwo w tym spotkaniu będzie pierwszym z dwóch kroków do awansu na trzeci poziom rozgrywek w Polsce.

1.min 30-stopniowy upał i wszechobecne słońce – w takich warunkach przyjdzie dzisiaj grać zielonym. Pełne trybuny w tym  300 kibiców gości czekają na emocje. Zaczynamy!
15.00 Obie drużyny wychodzą na płytę boiska.

14.57 Podopieczni trenera Tomasza Bekasa rozpoczną natomiast taką jedenastką: Pawłowski- Fiedosewicz, Onsorge, Ngamayama, Łukaszyk, Spławski, Brzostowski, Ciarkowski, Marciniak, Siwek, Laskowski.

14.56 Polonia Bytom rozpocznie w składzie: Michalak- Trznadel, Broniewicz, Malec, Setlak – Grube, Mańkowski, Lachowski, Michalik, Michalak, Cempa.

14.55 Witamy z Ogródka. Warta zagra dziś pierwszy mecz barażowy o awans do II ligi.