Warciarz – pociąg Kolei Wielkopolskich w barwach Warty Poznań oficjalnie zaprezentowany


– Tym pociągiem kibice będą mogli dotrzeć nie tylko na najbliższy mecz z Zagłębiem Lubin, ale także na wszystkie mecze w Grodzisku Wlkp. w tym i następnym sezonie – mówi Mikołaj Grzyb z zarządu Kolei Wielkopolskich, które w piątkowe popołudnie na Dworcu Letnim uroczyście zaprezentowały pojazd w barwach Warty Poznań.

Warciarz – pociąg Kolei Wielkopolskich w barwach Warty Poznań

Z głośników słychać było utwór Welshly Arms „Legendary”, który od lat towarzyszy piłkarzom „Zielonych” wychodzących na mecz, była odpowiednia oprawa świetlna i liczni goście. W takich okolicznościach na peron Dworca Letniego w Poznaniu wjechał pojazd szynowy SA 132 – 009. Na przednim wyświetlaczu miał napis „Warciarz”, a spośród innych składów wyróżniał się efektownym oklejeniem w barwach najstarszego klubu piłkarskiego w Poznaniu.
To był oficjalny debiut pociągu Kolei Wielkopolskich – pierwszego tego typu w Polsce, bo w całości pokrytego kolorami klubu piłkarskiego i z jego herbem. Pojazd ma już zwyczajową nazwę i będzie regularnie kursował na trasach z Poznania do Wolsztyna oraz z Poznania do Wągrowca. Ale nie tylko. Kibiców Warty z pewnością ucieszy fakt, iż pociągiem w klubowych barwach będzie można udać się na mecz do Grodziska Wlkp.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz