W Centrum Szyfrów Enigma powstanie wyjątkowe dzieło. Namalują je poznaniacy


Malowidło zostanie stworzone w ramach projektu „Szyfrodziewczyny” i będzie opowiadało o wybitnych kobietach – prekursorkach w dziedzinie matematyki, informatyki czy kryptologii. Dzieło częściowo będą mogli namalować sami mieszkańcy podczas warsztatów, które odbędą się w czwartek, 23 listopada. Wstęp wolny.

Centrum Szyfrów Enigma

W Centrum Szyfrów Enigma trwa projekt zatytułowany „Szyfrodziewczyny”, składający się z wystawy oraz szerokiego programu wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Jego celem jest interpretacji i popularyzacji dziedzictwa kobiet, które odegrały ważną rolę w historii, w dziedzinie szyfrów i kryptologii oraz związanych z nimi nauk matematycznych i informatycznych. Jednym z elementów projektu jest także rezydencja artystyczna Zuzanny Kamińskiej i Weroniki Jaźwińskiej, w ramach której powstanie niezwykłe dzieło.

Twórczynie poprowadzą w czwartek, 23 listopada od godz. 17:00 otwarte spotkanie warsztatowe w Strefie Szyfrów w Centrum Szyfrów Enigma przy ul. Święty Marcin 78. W trakcie zajęć uczestnicy wykonają na płótnie fragmenty malowidła, które później zostaną złożone w całość w holu centrum. Artystki opowiedzą także o technikach malarskich i tajnikach tej sztuki. Na warsztaty nie obowiązują zapisy, wstęp darmowy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz