W Brodowie prace pełną parą


Do końca 2015 r. deweloper KM Building odda 34 domy w zabudowie szeregowej. Na Osiedlu Słonecznym powstają także domy jednorodzinne oraz mieszkania z ogródkami. Inwestycja zlokalizowana w Brodowie docelowo ma zostać ukończona w 2021 r.

W Brodowie prace pelna para_2

Osiedle Słoneczne zostało podzielone na dwa zasadnicze etapy. Pierwszy z nich planowo ma zostać ukończony w II kwartale 2017 r., jednak już pod koniec 2015 r. zakończy się budowa szeregowców. Na osiedlu powstają również domy w zabudowie bliźniaczej oraz jednorodzinne wolnostojące, jak i mieszkania z ogródkami.

W przypadku domów szeregowych KM Building oferuje trzy warianty – 68 mkw. za 215 000 zł, 86 mkw. w cenie 265 000 zł oraz największą opcję – 90 mkw. w przypadku szeregowca skrajnego z działką narożnikową za 289 000 zł. Osiedle, choć dominuje zabudowa szeregowa, uzupełniają także inne budynki. – Inwestycja powstaje od 2011 roku, dlatego staraliśmy się, aby nasza oferta była zróżnicowana. Łącznie w ramach pierwszego etapu na osiedlu będzie 10 domów w zabudowie bliźniaczej, 8 jednorodzinnych wolnostojących i 16 mieszkań z ogrodami. Z kolei domów w zabudowie szeregowej powstanie 102 – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Na Osiedlu Słonecznym znajduje się także 230 mkw. plac zabaw dla najmłodszych jego mieszkańców. Domy można zakupić z dopłatą w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.

Z kolei już w 2017 r. wystartuje druga część Osiedla Słonecznego, która zakłada budowę 197 domów w zabudowie szeregowej. Nie są znane jeszcze ceny za mkw. Powierzchnie będą podobne jak w przypadku szeregowców powstałych w pierwszym etapie. Ponadto ma powstać pawilon handlowy o powierzchni 450 mkw. i boisko wielofunkcyjne.

Osiedle w 2021 r. ma liczyć łącznie 299 domów w zabudowie szeregowej. Jest to jedna z większych inwestycji mieszkaniowych w okolicach Poznania.

Mateusz Domagała

 

Dodaj komentarz