Udany weekend młodzieży SKF KS Poznań

Trwa rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Siatkarki SKF KS Poznań w miniony weekend zanotowały udany wyjazd na Turniej Ligi Młodziczek do Śmigla i wygrały Turniej Mini Siatkówki w Nowym Tomyślu.

siatkowka

W sobotę wczesnym rankiem młodziczki SKF KS Poznań pojechały na turniej ligowy do Śmigla, a rywalem w pierwszym spotkaniu był UKS Środa Wielkopolska. Poznanianki przegrały pierwszego seta 12:25, ale po niezwykle emocjonującym drugim secie doprowadziły do tie-braeka. Podopieczne Artura Bąka w końcówce decydującej odsłony potrafiły wykorzystać błędy rywalek i wygrały 15:13. Po tym meczu zmierzyły się z UKS Śmigiel, w którym również wygrały 2:1.

SKF KS Poznań – UKS Środa Wlkp. 2:1 (12:25, 27:25, 15:13)

UKS Śmigiel – SKF KS Poznań 1:2 (25:21, 15:25, 9:15)

Kadra SKF KS Poznań na turniej w Śmiglu: Barbara Pietrzak, Katarzyna Balicka, Aleksandra
Łyskanowska, Marta Mikołajczak, Zofia Kaczmarek, Natalia Maciejewska, Karolina Anioł, Zuzanna Siejak, Karolina Tonak, Julia Napierała.

Tego samego dnia podopieczne Damiana Gapika pojechały na drugi turniej rozgrywek w ramach mini siatkówki do Nowego Tomyśla. W przekroju całego poznanianki zanotowały rewelacyjne wyniki wygrywając turniej w rywalizacji czwórek drugi raz z rzędu oraz zajmując drugie miejsce w kategorii wiekowej dwójek. Przypomnijmy, że dwójka SKF KS Poznań wygrała Ogólnopolski Festiwal Mini Siatkówki rozgrywany w październiku w Arenie i z optymizmem obie ekipy mogą patrzeć na kolejne gry, które zaplanowano na 13 grudnia.

Kadra SKF KS Poznań na zawody w Nowym Tomyślu: Jagoda Paprzycka, Weronika Fiałkowicz, Julia Grudzińska, Karolina Łopatka, Aleksandra Choromańska, Dominika Grudzińska, Gabriela Klimek, Julia Jaśkowiak, Zuzanna Górzna, Patrycja Płókarz.

Wyjazd zespołów SKF KS Poznań na spotkania były możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania.