Trwają eliminacje do Grand Prix Poznania w plażówce

Na boiskach do siatkówki plażowej w Kórniku rozegrano eliminacje Grand Prix Poznania. Najlepsze okazały się Jagoda Radzewicz i Joanna Przybylska z SKF KS Poznań, którym patronuje „Nasz Głos Poznański” i awansowały do finału.

Grand Prix Poznania w plażówce
Siatkarki SKF KS Poznań kontynuują występy w siatkówce plażowej w przerwie w rozgrywkach halowych. W czerwcu Agata Kowalska wspólnie ze swoją boiskową partnerką zajęły drugie miejsce w rozgrywkach eliminacyjnych Grand Prix Poznania nad Jeziorem Strzeszyńskim. Ponadto ogromnym sukcesem klubu zakończył się start w czerwcowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek, gdzie zespół SKF KS Poznań zdobył brązowy medal.

Natomiast w sobotę zawodniczki klubu Jagoda Radzewicz i Joanna Przybylska wygrały turniej eliminacyjny w ramach rywalizacji o Grand Prix Poznania i awansowały do finału cyklu.

4. Januszewska/Kucharska – 16 punktów

SKF KS Poznań przygotowuje się również do startu sezonu halowego, a początek treningów w hali zaplanowano na 4 sierpnia. – Przedłużone zostały wszystkie dotychczasowe umowy ze sponsorami i partnerami klubu. W sezonie 2015/2016 siatkarki SKF KS Poznań wystąpią we wszystkich kategoriach wiekowych. Występy zawodniczek SKF KS Poznań możliwe są dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania – mówi Michał Sułkowski z zarządu SKF KS Poznań.

W ramach przygotowań do sezonu halowego w sierpniu zawodniczki klubu pojadą do Wandowa na zgrupowanie letnie, a potem zaplanowano cykl imprez otwarcia sezonu dla młodziczek, kadetek, juniorek. Kulminacyjnym punktem Otwarcia Sezonu będzie VII Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu, który pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania rozegrany zostanie w dniach 5-6 września na obiektach Politechniki Poznańskiej.