Transatlantyk spotkanie z kinem ze smakiem


Trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem drugiej edycji Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK 2012. To wydarzenie nie tylko filmowe, towrzyskie, bo przyjedzie wielu znanych gości, ale poznawcze. To nie tylko pokazy filmowe w Multikinie 51 i kinie Muza, konkursy muzyki filmowej czy otwarte i bezpłatne Master Classes. Festiwal odbędzie się 15-22 sierpnia.

 

Organizatorzy tegorocznej edycji imprezy przygotowali dla festiwalowej publiczności szereg dodatkowych atrakcji. Część z nich odbędzie się w tym roku na terenie Concordia Design – poznańskiego centrum designu i kreatywności. W budynku dawnej Starej Drukarni zlokalizowany zostanie Klub Festiwalowy. Wokół niego powstanie Miasteczko Filmowe Alvernia Studios oraz Kino Plenerowe Bałtyk – najbardziej komfortowo zaprojektowane kino pod gołym niebem. To będzie reaktywacja kultowego kina 10 lat po jego zamknięciu.

Klub Festiwalowy w Concordia Design to będzie miejsce specjalne dla widzów festiwalu. Tam po całym dniu pełnym wrażeń będzie się tam można spotkać i wymienić poglądy, a nawet potańczyć. Zza konsoletą staną poznańscy DJ’e.

Specjalnie dla miłośników kinematografii w czasie TRANSATLANTYKU zagości w Poznaniu Miasteczko Filmowe Alvernia Studios. W Miasteczku odbędą się warsztaty dotyczące produkcji filmowej, przygotowane specjalnie na potrzeby Festiwalu przez specjalistów z wytwórni filmowej Alvernia Studios.

Juliusz Podolski

 

1 komentarz

  1. zibi pisze:

    Najbardziej „wzrusza” mnie powstawanie tego typu imprez. Takich omprez jest wiele a jakość kina i tak nic sie nie polepszyła. Wczoraj oglądałem w TV „Kanał” Wajdy. Nie było wówczas żadnych warsztatów i „designu” kierowanego do mas a kinematografia była o niebo lepsza o czym świadczy choćby „Kanał” Wajdy. Choć nie wyobrażam sobie aby dzisiaj na przykład po obejrzeniu takiego arcydzieła jak „Kanał” móc tuz obok zabawiać się na imprezie DJ-ów. A na miano kultowego kina trzeba sobie zasłużyć. Wszystko to jest towar i plastik aby coś się tylko działo pod płszczykiem kultury przez duże K.

Dodaj komentarz