Targi Wina (ZDJĘCIA)


Pasjonaci winiarstwa już to wiedzą: polskie wina to doskonałe trunki, które z roku na rok zyskują uznanie sommelierów i konsumentów. Ci, którzy jeszcze ich nie próbowali, będą mogli nadrobić zaległości podczas Targów Wina. Wydarzenie już się rozpoczęło i potrwa do soboty na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Targi Wina

Obecnie w Polsce działa ponad 400 zarejestrowanych winnic. Rok do roku ich liczba wzrasta. W ślad za tym rośnie ilość produkowanego wina i, co ważne, jego jakość. Tę opinię potwierdziła trzecia edycja rozstrzygniętego w połowie lutego konkursu WINOPL. 105 winnic nadesłało na niego aż 430 win.

Targi Polskich Win i Winnicy Wino odbywają się w Iglicy, czyli pawilonie nr 11. To jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Poznania. Na miejscu czeka kilkaset win serwowanych przez niemal 70 winnic z dziewięciu województw.

– To będzie fantastyczna podróż po polskim winiarstwie z jej nieodłącznym elementem, czyli degustacjami win – mówi Wojciech Kokotek, dyrektor Targów Wino. – Wystawcy zaoferują też sery, wędliny czy oliwki, świetnie uzupełniające się z polskim winem.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz