Stypendia dla młodych badaczek i badaczy przyznane (ZDJĘCIA)


Spośród wyłonionych badaczek i badaczy pięć osób zgłoszonych zostało przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, trzy osoby przez Politechnikę Poznańską, dwie osoby przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, dwie osoby przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i jedna osoba przez Polską Akademię Nauk. Reprezentują oni takie dziedziny naukowe, jak: nauki ścisłe, nauki techniczne, nauki medyczne, nauki rolnicze i nauki humanistyczno-społeczne.

Tegorocznymi stypendystkami i stypendystami zostali:

Bartłomiej Bajan z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – za szczególne osiągnięcia w badaniach nad agrobiznesem w gospodarce narodowej.
Maciej Behnke z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – za wyróżniający się dorobek naukowy w dziedzinie badań nad wpływem procesów emocjonalnych – w tym głównie emocji pozytywnych – na psychofizjologiczne funkcjonowanie człowieka.
Iwona Janica z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – za innowacyjne badania nad otrzymywaniem i zastosowaniem ultracienkich materiałów dwuwymiarowych (MoS2 i wermikulit) w elektronice oraz termoizolacji.
Damian Krystian Kaczmarek z Politechniki Poznańskiej – za wybitne osiągnięcia naukowe oraz technologiczne w dziedzinie nauk chemicznych.
Kamil Kozłowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie ekotechnologii.
Katarzyna Mituła z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – za wybitne osiągnięcia naukowe oraz innowacyjne badania w dziedzinie chemii krzemoorganicznej.
Amanda Pacholak z Politechniki Poznańskiej – za wyróżniające osiągnięcia naukowe w obszarze ochrony środowiska, mikrobiologii, chemii i biotechnologii.
Sonia Paź-Dyderska z Poznańskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk – za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie określenia zmienności cech funkcjonalnych roślin na różnych poziomach organizacji życia oraz za wykorzystanie metod uczenia maszynowego w opracowywaniu modeli przyszłego rozmieszczenia gatunków roślin w warunkach zmieniającego się klimatu.
Marita Pigłowska z Politechniki Poznańskiej – za wyróżniające wyniki w nauce oraz działalność naukową i badawczą w dziedzinie nauk chemicznych.
Alicja Ewa Ratajczak z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – za wyróżniającą się aktywność naukową oraz dorobek naukowy w zakresie badań nad ryzykiem osteoporozy u pacjentów z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit.
Szymon Sobczak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – za badania poświęcone właściwościom chemicznym i fizycznym ciała stałego poddanym działaniu wysokiego ciśnienia.
Kinga Katarzyna Stefanowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – za wybitne osiągnięcia naukowe oraz opracowanie metod syntez nowych, nienasyconych pochodnych związków krzemoorganicznych – silanów oraz silseskwioksanów.
Szymon Tomczak z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu- za szczególne osiągnięcia naukowe z zakresu zwiększenia bezpieczeństwa terapii pacjentów żywionych pozajelitowo.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz