Stypendia dla młodych badaczek i badaczy przyznane (ZDJĘCIA)


Miasto Poznań uhonorowało dokonania poznańskich badaczek i badaczy, którzy nie ukończyli 30. roku życia. W tym roku stypendia otrzyma 13 osób, mogących się już pochwalić imponującym dorobkiem naukowym. Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów odbyła się we wtorek, 22 czerwca na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

 

We wtorek pamiątkowe dyplomy stypendystkom i stypendystom wręczyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

– Cieszę się, że możemy spotkać się mimo związanych z pandemią ograniczeń i wręczyć stypendia – mówił Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady miasta Poznania. – Są one ściśle związane z Nagrodą Naukową Miasta Poznania, która została ustanowiona ponad 30 lat temu i razem z Nagrodą Artystyczną jest jednym najstarszych tego typu wyróżnień w historii poznańskiego samorządu. Choć oficjalnie przyznajemy dziś stypendia, to jednak ja zwykle nazywam je Małą Nagrodą Naukową Miasta Poznania. Serdecznie gratuluję i życzę, żeby to, co Państwo już w tej chwili osiągnęli, zaowocowało kiedyś uzyskaniem Narody Naukowej Miasta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz