ROSgwiazdka 2017: Rokietnickie Wierzby przyznane


Spotkanie sylwestrowo-noworoczne w gminie Rokietnica odbyło się po raz trzeci pod szyldem ROSgwiazdki w hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu. Tradycyjnie rozdano statuetki Rokietnickiej Wierzby przyznawane m.in. za zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej, wspieranie miejscowych inicjatyw czy osiągnięte sukcesy, również te w skali kraju.

W tym roku to wyjątkowe wyróżnienie z rąk wójta gminy Rokietnica Bartosza Derecha i przewodniczącego Rady Gminy Rokietnica Adama Piocha odebrali:

Andrzej Deckert – emerytowany wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pasjonat myślistwa, aktywny członek Koła Łowieckiego. Autor publikacji z zakresu wychowania fizycznego oraz łowiectwa. Miłośnik Jeziora Kierskiego, aktywnie działający na rzecz jego ochrony. Jeden z założycieli Akademii Wieku Dostojnego im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy w 2008 roku i jej urzędujący kanclerz. Pomysłodawca corocznego plebiscytu „Sportowiec z klasą” w gminie Rokietnica.

Centrum Tenisowe Sobota – jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych powiatu poznańskiego, a zarazem największy w Wielkopolsce ośrodek sportowo-rekreacyjny. Chętnie i bezinteresownie angażuje się w gminne imprezy o sportowym i kulturalnym charakterze, m.in. Rokietnickie InteGRAcje, Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć, Dożynki Parafialne w Rokietnicy czy Amatorski Turniej im. Marcina Matysiaka. Co roku gości uczestników Balu Mistrzów Sportu, podczas którego zbierane są fundusze na działalność gminnych klubów sportowych.

Ks. Krzysztof Andrzejewski – od 2004 roku proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Sobocie. Kustosz Sanktuarium Maryjnego pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sobocie, najstarszego obiektu sakralnego na terenie gminy Rokietnica. Charyzmatyczny duchowny, organizator działalności społecznej i kulturalnej w parafii. Jeden z pomysłodawców i organizatorów obchodów 500-lecia kościoła w Sobocie, nad którymi patronat objęli wójtowie gmin Rokietnica i Suchy Las oraz Powiat Poznański.

O oprawę muzyczną gali, której tematem przewodnim był fragment ścieżki dźwiękowej z filmu „Mission: Impossible”, zadbała Rokietnicka Orkiestra Dęta.

Pełną emocji i wzruszeń oficjalną część imprezy zakończyły przemówienia i życzenia noworoczne. Następnie nadszedł czas na muzyczną ucztę z zespołem De Mono – fotorelacja tutaj: De Mono w Rokietnicy (ZDJĘCIA)

Zobacz fotorelację z ub. roku: Rokietnickie Wierzby wręczone (GALERIA)

Danuta Potrawiak

Fot. Adam Michta i Krzysztof Michta

Dodaj komentarz