Regionalne Centrum Kompetencyjne czołgów Abrams otwarte


W Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych uroczyście otwarto Regionalne Centrum Kompetencyjne czołgów Abrams. Dzięki temu poznańska placówka może stać się kluczowym miejscem dla utrzymania tego sprzętu wojskowego nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie europejskim.

W Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych uroczyście otwarto Regionalne Centrum Kompetencyjne czołgów Abrams
Symboliczna ceremonia otwarcia Regionalnego Centrum Kompetencyjnego czołgów Abrams to kolejny krok do tego, by Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne uzyskały pełny potencjał w zabezpieczeniu tych pojazdów w całym kraju.

W uroczystości udział wzięli m.in. Agata Sobczyk, wojewoda wielkopolski, Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Za cztery dni miną dwa lata od momentu, gdy Rosja najechała Ukrainę – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Pierwszymi krajami, jakie jej pomogły, były Stany Zjednoczone i Polska. Przekazaliśmy wówczas 370 naszych czołgów, by armia ukraińska miała się czym bronić, a także dostaliśmy zapewnienie możliwości zakupu najnowocześniejszego sprzętu z USA. Poznań ma bogate tradycje dotyczące serwisowania i produkcji uzbrojenia. Jesteśmy wiarygodnym partnerem. To nie przypadek, że stacjonuje tu armia amerykańska, a w Krzesinach mieści się 31. Baza Lotnictwa Taktycznego. Centrum Kompetencyjne to kolejny ważny krok w rozwoju naszego miasta.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz