Punkt szczepień w Koziegłowach otwarty (ZDJĘCIA)


Od wtorku mieszkańcy powiatu poznańskiego będą mogli korzystać z powszechnych punktów szczepień, które przyjmować będą pacjentów w podpoznańskich gminach. Dziś otwarto pierwszy z nich w Koziegłowach. Do końca tygodnia mają też działać w Swarzędzu, Dopiewie, Mosinie, Rokietnicy, Kórniku i Luboniu.

Obecnie w powiecie poznańskim zaszczepionych zostało ponad 67 tysiące osób, prawie 18 tysięcy przyjęło drugą dawkę. Średnio dziennie podawanych jest około 400 dawek. Natomiast każdy z przygotowanych punktów może maksymalnie zaszczepić jednego dnia od 500-700 osób. Warunek jest jeden. Stałe dostawy szczepionek.
– Zależy nam na jak najszybszym zaszczepieniu wszystkich chętnych mieszkańców powiatu poznańskiego. Wiadomo przecież, że uzyskanie zbiorowej odporności daje nam szansę na powrót do normalnego, pozbawionego ograniczeń, życia. Wszystkie punkty zorganizowane w powiecie, dzięki doskonałemu przygotowaniu przez gminy i dobrej współpracy ze Szpitalem Podolany, maksymalnie mogą szczepić nawet siedem razy w tygodniu, oczywiście pod warunkiem stałej dostawy szczepionek – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Mam nadzieję, że pozostałe punkty, uruchamiane sukcesywnie w tym tygodniu, będą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Warto pamiętać, że nie zamykamy się również na Poznań czy inne samorządy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz