Przyznano nagrodę im. Jana Baptisty Quadro


Budynek Bramy Poznania został laureatem nagrody im. Jana Baptysty Quadro  za najlepszą realizację architektoniczną 2013 roku. Statuetka wręczana jest od 1999 roku i honoruje wartościowe dokonania w dziedzinie architektury.

-,pic1,1180,74928,100579,with-ratio,16_9

Twórcy  zwycięskiej budowli – pracownia AD ARTIS w składzie Arkadiusz Emerla, Maciej Wojda, Wojciech Kasinowicz, Paweł Kaszub, Jarosław Dutkiewicz. odebrali dziś nagrodę od prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego.

–  Nagroda ta w swojej idei wyróżnia projekty wnoszące nowe elementy do kształtowania przestrzeni i klimatu miasta a jednocześnie pozwalające mieszkańcom na identyfikację z miejscem ich realizacji – powiedział Ryszard Grobelny. – Jest to nagroda, którą dostają architekci, ale świadczy też o umiejętności przekonania inwestora do swoich wizji. Także w tym wymiarze to także inwestor jest niezwykle istotnym ogniwem w realizacji tego projektu.

Nagroda przyznawana jest przez jury konkursu autorowi lub autorom za najlepszy spośród zgłoszonych projekt architektoniczny, zrealizowany na terenie Poznania w roku poprzedzającym. Wśród dotychczas nagrodzonych projektów jest między innymi Zespół Sportowo – Rekreacyjny Malta, Centrum Finansowe przy Placu Andersa czy też Stary Browar.

Źródło: poznan.pl

Dodaj komentarz