Przetarg na budowę hali sportów walki


W sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego powstanie wielofunkcyjna hala zaprojektowana z myślą o osobach trenujących sporty walki. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

hala sportów walki
– To inwestycja, dzięki której poznańscy judocy zyskają nowoczesne i komfortowe warunki do rozwijania formy przed różnymi zawodami. Obecnie trenują przy ul. Taborowej, gdzie wkrótce rozpocznie się budowa pływalni. W nowej hali przy ul. Jarochowskiego będzie miejsce na prowadzenie zajęć sportowych, a także okazjonalne występy dla uczniów szkoły i członków poznańskiej Akademii Judo – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Planowana powierzchnia całkowita budynku to blisko 2 tys. metrów kwadratowych. Funkcjonalnie został podzielony na trzy części: salę sportową wraz z zapleczem technicznym i gospodarczym, część biurowo-administracyjną z recepcją, węzłem sanitarnym i pokojem socjalnym, a także strefę szatni, uzupełnioną o pomieszczenia takie jak siłownia, sala fitness czy sauna. Główna sala będzie miała ok. tysiąca metrów kwadratowych. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. wejścia do niego zaprojektowano jako bezprogowe i dostępne z poziomu terenu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz