Protest rolników – utrudnienia komunikacyjne w Poznaniu. AKTUALIZACJA (ZDJĘCIA)


AKTUALIZACJA 9.02., godz. 10:25

Policja informuje:

  • aleje Niepodległości aż do Uniwersytetu Ekonomicznego zastawione przez ciągniki rolnicze
  • ul. Św Marcin od ronda Kaponiera również nieprzejezdny
  • łącznie do centrum zmierza około 1300 maszyn rolniczych
  • wciąż blisko połowa jest na drogach dojazdowych

AKTUALIZACJA 9.02., godz. 10:00

W związku z protestem pojazdy komunikacji miejskiej zmieniają swoje trasy. Informacje na bieżąco publikowane są na stronie MPK Poznań i w aplikacji My MPK. Zamknięta m.in. została ul. Dworcowa i autobusy 159 i 168 dojeżdżają do ronda Kaponiera. W związku z zamknięciem ulicy Szelągowskiej, autobusy linii 167, 174, 190, 911 jadą objazdem w obu kierunkach ulicą Serbską i Hlonda.

AKTUALIZACJA 9.02., godz. 9:00

Do Poznania z różnych kierunków zbliża się około 700 ciągników. Zgodnie z zapowiedzią policji zamknięta została al Niepodległości od ul. Niezłomnych do Cytadeli. Przepuszczane są tylko autobusy komunikacji miejskiej. Zamknięto też zjazd z ronda Kaponiera w ulicę Święty Marcin.

AKTUALIZACJA 8.02., godz. 15:00

Kolumny ciągników mają wjechać do Poznania z 12 kierunków (tyle punktów spotkań wokół miasta ustalili organizatorzy protestu).

Al. Niepodległości (na całej długości – od ul. Niezłomnych do Armii Poznań) ma być zamknięta przez policjantów już od godz. 8:00. W miarę możliwości utrzymywana będzie komunikacja zbiorowa wzdłuż al. Niepodległości oraz ruch poprzeczny przez śluzy. Późniejsze utrzymanie komunikacji autobusowej na tej ulicy będzie zależne od liczby ciągników. Jeżeli sprawdzi się zapowiadana liczba uczestników (około 1000) prawdopodobnie zamknięte zostaną również ulice dojazdowe do al. Niepodległości – m.in. Solna, Libelta, Św. Marcin, Królowej Jadwigi. Nie będzie możliwy również wjazd w ul. Kościuszki, która będzie zamknięta od ul. Libelta do Fredry.

Ruch tramwajowy w całym mieście ma odbywać się normalnie, a w centrum ma zostać utrzymany dzięki śluzom zabezpieczonym przez policjantów.

Na newralgicznych skrzyżowaniach w mieście możliwe jest wyłączanie sygnalizacji świetlnej i wprowadzanie ręcznego sterowania ruchem.

Policja zachęca do szukania alternatywnych tras oraz unikania podróży do centrum miasta, gdy nie jest to konieczne.

Podczas zgromadzenia funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. W związku z tym apelują do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Główne zgromadzenie (protest rolników) ma się odbyć przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Al. Niepodległości. W tym rejonie pomiędzy godziną 10:00 a 16:00 należy spodziewać się największych utrudnień.

W piątek już od godziny 8:00 mogą pojawić się utrudnienia na trasach wlotowych do Poznania – w szczególności na ulicach: Bukowskiej, Dąbrowskiego, Głogowskiej, Obornickiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Na skrzyżowaniach przelotowych zostanie utrzymany ruch poprzeczny na zasadzie śluz.

Konwoje ciągników rolniczych będą pod stałą kontrolą policji.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz