Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Nadchodzący weekend zapowiada się upalnie. Warto skorzystać z pięknej pogody i poczuć atmosferę wakacji. Można udać się na Fyrtle Festiwal i świetnie się bawić podczas koncertów, poznać nowe smaki na Jedzielni lub świętować rozpoczęcie lata na Madalinie. Mieszkańcy Poznania znajdą też mnóstwo atrakcji na Placu Wolności oraz na placu Kolegiackim.

PIĄTEK, 24 CZERWCA 

Fyrtle Festiwal 

Wraz z pierwszym dniem wakacji rozpocznie się druga edycja Fyrtle Festiwal. W piątek zagra koncert poznański zespół Muchy, zdobywca tegorocznego Fryderyka. Przed nimi na scenie będzie można posłuchać zespołów, których utwory pojawiły się na płycie „My Name Is Poznań” – Niemoc, Happy Pills i Shyness!. Sobota będzie kolejnym dniem pełnym atrakcji – od samego rana planowany jest piknik z historią na placu Kolegiackim, namalowany zostanie pierwszy w Polsce mural na drodze, a wieczorem będzie można usłyszeć kolejne formacje – Kovalak i Youth Novels. W niedzielę na wildeckiej Madalinie odbędzie się impreza sąsiedzka pod hasłem CIL&Grill.

Różne lokalizacje

Od godz. 14:00 (piątek, niedziela), od godz. 10:00 (sobota)

Udział bezpłatny

Program wydarzenia oraz więcej infomacji można znaleźć na stronach fyrtle.pl oraz poznan.pl.

Do zobaczenia na Placu Wolności 

W ramach wakacyjnej akcji „Do zobaczenia na Placu Wolności” w piątkowy wieczór zagra poznański zespół Bez. Formacja zadebiutowała w 2019 roku płytą „Bańki mydlane”, a rok temu ukazał się ich kolejny album „Jednym okiem śnię”. Na koncercie z pewnością nie zabraknie utworów z obu krążków.

Plac Wolności

Godz. 20:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie Estrady Poznańskiej.

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej 

Od piątku do niedzieli nad jeziorem Rusałka będzie można kibicować najlepszym polskim siatkarzom plażowym, a także sportowcom z zagranicy. Do rywalizacji zgłosili się zawodnicy z Brazylii, Czech, Białorusi i Litwy. Podczas pierwszego dnia mistrzostw zostaną rozegrane mecze eliminacyjne, kolejnego odbędzie się turniej główny, a na ostatni dzień zaplanowano mecze finałowe.

Jezioro Rusałka

Godz. 9:00-17:00 (piątek, sobota), od godz. 9:30 (niedziela)

Wstęp bezpłatny

Szczegóły na stronie poznan.pl.

Sobel na Letnich Brzmieniach 

Tegoroczna edycja muzycznego festiwalu Letnie Brzmienia w Poznaniu rozpocznie się koncertem Sobla. Młody artysta zyskał popularność po wydaniu utworu „Impreza”. Później jego kariera rozwinęła się w zawrotnym tempie. Sobel współpracował m.in. z Young Igim, Sanah i Michałem Szczygłem. Na koncercie na pewno nie zabraknie takich hitów jak: „Każdego dnia”, „Fiołkowe pole” czy „Wyglądasz tak pięknie”.

Park Starego Browaru, ul. Półwiejska 42

Godz. 20:00

Bilety: 109 zł

Szczegóły na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz