Poznańska Liga Mini Siatkówki zakończyła sezon przez koronawirusa


Trwające od listopada rozgrywki Poznańskiej Ligi Mini Siatkówki 2019/2020 zostały zakończone z uwagi na rozszerzającą  się epidemię koronawirusa w Polsce. Patronem medialnym rozgrywek jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”. 

Spotkania Poznańskiej Ligi Mini Siatkówki były rozgrywane od połowy listopada w niedziele w terminach, które nie kolidowały z rozgrywkami WZPS. Dotychczas turnieje PLMS gościły m.in. w: Komornikach, Rokietnicy i Poznaniu, a każdy cieszył się dużym zainteresowaniem. Rozgrywki zgromadziły w kategoriach dwójek, trójek i czwórek dziewcząt zespoły: UKS Lider Rokietnica, UKS ZSMS Poznań, SKF PBS Politechnika Poznańska, UKS PUMA Komorniki, IUKS Jedynka Poznań i Enea Energetyk Poznań.

– Decyzją organizatora rozgrywek z uwagi na stan epidemii w Polsce oraz mając na celu to co najważniejsze, a więc: zdrowie i dobro zawodniczek, trenerów, kibiców, rodziców oraz innych osób zaangażowanych w realizację projektu podjęliśmy bardzo trudną decyzję jaką jest anulowanie tegorocznego sezonu w rozgrywkach Poznańskiej Ligi Mini Siatkówki. Jest to bardzo trudna, ale jedyna racjonalna decyzja. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo – powiedział Michał Sułkowski ze sztabu organizacyjnego PLMS.

Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkie zainteresowane kluby do rozgrywek Poznańskiej Ligi Mini Siatkówki 2020/2021, w których mogą wystartować również aktywne sportowo reprezentacje szkół podstawowych. Zespoły zainteresowane startem w PLMS proszone są o kontakt drogą elektroniczną z Michałem Sułkowskim: michalsulkowski1984@wp.pl lub telefonicznie 500 765 955.

Rozgrywki Poznańskiej Ligi Mini Siatkówki wspierają: Wydział Sportu Miasta Poznania, Poznański Bank Spółdzielczy, przewoźnik  FOX Travel i Politechnika Poznańska.  Patronem medialnym PLMS jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. Przypomnijmy w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych boisk. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).

Dodaj komentarz