Poznań Visual Park teraz także online


To jeden z nielicznych w Polsce parków rzeźb i obiektów artystycznych dostępnych w przestrzeni publicznej. Zlokalizowany nad jeziorem Strzeszyńskim Poznań Visual Park od kilku lat zaprasza poznaniaków na spacer wśród dzieł wybitnych współczesnych artystów. Od października plenerową galerię można zwiedzić także z każdego miejsca na świecie – i to bez wstawania z kanapy.

Visual Park to atrakcja turystyczna, która powstaje od 2012 roku nad jeziorem Strzeszyńskim. Wtedy wokół tamtejszych ścieżek spacerowych zaczęły pojawiać się rzeźby i instalacje wykonane przez współczesnych artystów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, które umożliwi szerokiemu gronu odbiorców obcowanie ze sztuką poza murami galerii – mówi o idei projektu Katarzyna Jankowiak-Gumna, pomysłodawczyni utworzenia Poznań Visual Park, właścicielka ABC Gallery.

Obecnie park może pochwalić się kolekcją 16 obiektów (docelowo ma ich być ok. 30). Wszystkie są zaopatrzone w tablice zawierające szereg pytań prowokujących widza do samodzielnego odczytania możliwych znaczeń poszczególnych prac.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz