Poznań dziękuje walczącym z pandemią


Na fasadzie urzędu przy placu Kolegiackim uroczyście odsłonięto tablicę z repliką medalu „Zasłużonych dla Miasta Poznania”. Upamiętnia ona wyróżnienie, jakie radni miejscy nadali wszystkim pracownikom medycznym, socjalnym i wolontariuszom, którzy – często z narażeniem własnego zdrowia i życia – zaangażowali się w walkę z pandemią.

Poznańscy radni przyznali tytuł „Zasłużonych dla Miasta Poznania” osobom zaangażowanym w bezpośrednią walkę z pandemią COVID-19 w czerwcu ubiegłego roku. Umieszczona na znajdującym się w centrum miasta budynku urzędu tablica ma przypominać o wielkim poświęceniu setek ludzi, którzy dla dobra wszystkich poznaniaków i poznanianek walczyli – i nadal walczą – z koronawirusem. W środę w samo południe, w obecności Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania oraz Grzegorza Ganowicza, przewodniczącego rady miasta, tablicę uroczyście odsłoniły: Agata Janeczko, ratowniczka medyczna oraz Barbara Grochal, wolontariuszka.

– Chcemy w ten sposób uhonorować wszystkich anonimowych bohaterów, którzy walczyli i nadal walczą z pandemią, byśmy mogli czuć się w Poznaniu bezpiecznie – podkreślał Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania. – Medal, którego replikę widzimy na tablicy, nie został nikomu oficjalnie wręczony. Umieszczamy go na fasadzie budynku urzędu, wyrażając wdzięczność wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w walkę z koronawirusem.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz