Poznań dla osób z niepełnosprawnościami


Jednorazowe uporządkowanie nagrobka może obejmować jego umycie i wyszorowanie szczotką, zdjęcie starych kwiatów i zniczy, wypielenie chwastów w najbliższym otoczeniu, a także zagrabienie liści. Wykonawca sfotografuje grób przed sprzątaniem i po nim, a zdjęcia mogą zostać przekazane osobie, która zleciła usługę.

Wszystkie usługi są bezpłatne. Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem miejskiej infolinii Poznań Kontakt, nr tel.: 61 646 33 44.

– Cieszę się, że głos osób z niepełnosprawnościami, które sygnalizowały Miastu zainteresowanie usługami wspierającymi ich w trudach codzienności, przyczynił się do przygotowania dedykowanej im oferty – mówi Agnieszka Kubicka, współzałożycielka Fundacji „Wózkowicze”. – Paradoksalnie najsłabsze osoby w naszym mieście mają moc sprawczą. Wprowadzanie rozwiązań uwzględniających zmieniającą się sprawność fizyczną i zdrowie ludzi – bo każdy w którymś momencie życia może stać się osobą z niepełnosprawnościami – może być dobrą wiadomością dla wszystkich. Niesie ona zaufanie do Miasta i nadzieję, że bez względu na potencjalne okoliczności utrudniające poruszanie się i funkcjonowanie w społeczeństwie, możliwe jest zachowanie komfortu życia.

– Czasami wystarczy sygnał lub rozmowa, by w tym, co Poznań tworzy dla ogółu mieszkanek i mieszkańców dodane zostały nieoczywiste dla wielu, a bardzo istotne dla osób z niepełnosprawnościami rozwiązania. Tak zadziało się z komfortkami, których projektowanie dziś, w ramach nowych inwestycji miejskich, stało się standardem – mówi Anna J. Nowak, prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”. – Myślę, że uszanowanie ludzi zaczyna się tam, gdzie ich godność i intymność są traktowane jako nienaruszalne prawo i gdzie bezwzględnie priorytetem jest ich podmiotowość.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz