Poznań dla osób z niepełnosprawnościami


Poznań – jako pierwsze miasto w Polsce – rusza z nowym programem dla osób z niepełnosprawnościami. To kompleksowa propozycja bezpłatnych usług, z których będą mogli skorzystać.

Poznań dla osób z niepełnosprawnościami

Program „Poznań mobil_N” będzie realizowany pilotażowo – na razie do końca roku. Po tym czasie okaże się, jak duże jest zapotrzebowanie na poszczególne usługi. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z pomocy „Złotej rączki”, zamówić bezpłatne umycie okien, zlecić usługę posprzątania nagrobka bliskiej osoby, a także poprosić o mobilną pielęgnację paznokci stóp.

To oferta dla tych mieszkanek i mieszkańców Poznania, którzy rozliczają podatki na rzecz Miasta i mają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (lub inne, traktowane z nim na równi), samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają z innymi osobami z niepełnosprawnością, dziećmi lub seniorami (60 lat i więcej).

– Od lat prowadzimy podobny program dla seniorów i wiemy, jak potrzebne są tego typu usługi – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania – Okazało się, że część z nich byłaby dużym ułatwieniem również dla osób z niepełnosprawnościami. Jako pierwsi w Polsce ruszamy więc z projektem kierowanym specjalnie do nich. Na razie to pilotaż – chcemy przede wszystkim poznać opinię samych zainteresowanych i na tej podstawie podejmować dalsze decyzje.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz