Poznań dla osób z niepełnosprawnościami


Pierwsze usługi

– Miasto w zakresie polityki społecznej kieruje się zasadą uważności, bo tylko w ten sposób możliwa jest identyfikacja potrzeb mieszkanek i mieszkańców Poznania oraz udzielenie im adekwatnego wsparcia w codziennych obowiązkach. Wsłuchujemy się w głosy różnych grup społecznych i to one stanowią dla nas impuls do tworzenia oferty miejskich rozwiązań – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. – Priorytetem jest prowadzenie działań włączających wobec poznanianek i poznaniaków ze szczególnymi potrzebami, do których należą również osoby z niepełnosprawnościami. Zdajemy sobie sprawę, że liczba potencjalnych beneficjentów usług wspierających w naszym mieście jest większa niż zakładają ramy wprowadzanego programu. Z uwagi na jego pilotażowy charakter będziemy oceniali efektywność już przygotowanych propozycji i w miarę możliwości projektowali nowe rozwiązania.

„Złota rączka” to pomoc przy drobnych domowych naprawach, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, uprawnień albo dużych nakładów finansowych. Może to być np. wymiana baterii w kranie, zreperowanie klamki, wyregulowanie drzwi, okien, przymocowanie półki lub lustra. Z takiego wsparcia będzie można skorzystać dwa razy do końca roku. Usługa nie obejmuje jednak tych napraw, które powinny być wykonane na podstawie umów ze wspólnotą mieszkaniową lub administracją budynku.

Mobilna usługa kosmetyczna to pomoc w skróceniu i oszlifowaniu paznokci u stóp. Można z niej skorzystać raz na dwa miesiące, we własnym mieszkaniu. W szczególnych przypadkach usługi będą obejmowały również paznokcie dłoni.

Mycie okien obejmuje dokładne wyczyszczenie szyby (z obydwu stron), ram i parapetów. Jeśli będzie taka konieczność, osoba myjąca zdejmie firany i zasłony. Limit powierzchni okien wynosi 43 m2. Usługę można zamówić tylko jeden raz (do końca roku).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz