Poseł Waldy Dzikowski spotkał się z mieszkańcami Buku (ZDJĘCIA)


Dzisiaj z mieszkańcami gminy Buk spotkał się poseł Waldy Dzikowski – dobrze znany nie tylko jako polityk, ale też samorządowiec. Przez 11 lat pełnił funkcję wójta Tarnowa Podgórnego i o tym ważnym okresie swojej działalność opowiadał z ogromnym zapałem.

Buk to kolejne miasto w powiecie poznańskim, do którego Waldy Dzikowski przyjechał z wizytą na zaproszenie wicestarosty poznańskiego Tomasza Łubińskiego, a organizatorem spotkania był burmistrz miasta i gminy Buk Paweł Adam.

Była okazja porozmawiać na tematy polityki, zarówno tej z pierwszych stron gazet, jak i „z naszego podwórka”. O galopującej inflacji, która budzi coraz większy strach i przerażenie obywateli. O praworządności, o której można mówić bez końca, a właściwe o łamaniu jej przejawów na każdym kroku.  O „Polskim Ładzie”, który bardziej służy do promocji polityków rządzącej partii, a samorządom pomaga w bardzo ograniczonym zakresie, bo i tak ciągle muszą się borykać z mniejszymi pieniędzmi, które spływają z centralnego budżetu. Też o tym, że solidarna pomoc Polaków uchodźcom z Ukrainy pokazała, że jesteśmy w stanie się zjednoczyć i bezinteresownie wspierać innych.

Waldy Dzikowski dopytywał o sprawy bukowskie, a mieszkańcy i radni chętnie dzielili się swoimi bolączkami. Kanalizacja to temat numer jeden, którym władze gminy zajmują się z dużym zaangażowaniem, jednak te działania wymagają dużych nakładów finansowych i niezbędne jest dofinansowanie zewnętrzne. Też o zbyt niskiej subwencji oświatowej, która powoduje, że w znacznym stopniu na barkach gminy pozostaje utrzymanie placówek oświatowych. I o usprawnieniach komunikacyjnych (połączeniu obu części gminy tunelem), które wymają wsparcia między innymi ze strony PKP.

Burmistrz Paweł Adam zaprosił Waldego Dzikowskiego do udziału w posiedzeniu sesji Rady Miasta i Gminy Buk. Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony posła, który zdeklarował, że jest to jego pierwsza tego typu wizyta w Buku, ale z pewnością nie ostatnia.

 

 

Dodaj komentarz