PORADY Szybki remont za nim zadzwoni pierwszy dzwonek


Niebawem zabrzmi dla wielu dzieci pierwszy dzwonek w szkole. Już teraz wielu rodziców myśli, o remoncie pokoju dla ucznia, a inni o jego urządzeniu, tak by był jak najbardziej funkcjonalny i jednocześnie odpowiadał gustom dziecka.

Nie zostało już dużo czasu i wielu ojców zastanawia się jak sobie z tym poradzić, jakie materiały wybrać, jakie meble, tak by było to modne i wygodne nie tylko przez rok, ale starczyło też na czas, kiedy dziecko będzie dorastać. Niemożliwe, a jednak.

Wystarczy udać się do Galerii Wnętrz Arkada ul. Obornicka. Tam znajdziemy wszystko, co co jest potrzebne do takiego remontu. Farby (nawet takie przeznaczone dla alergików), czy tapety, do tego dobrze dobrane oświetlenie i co najważniejsze meble VOX doskonale skrojone na miarę rosnącego przez najbliższe kilka lat dziecka.
Już podczas planowania remontu często drżymy o to, czy przypadkiem nasz ukochany maluch nie pomaluje ścian po swojemu. Nawet ten starszy może zrobić notatkę tuż nad kanapą albo przykleić klejem ciężkim do usunięcia plakat ulubionego wokalisty. To też wcale nie musi nam spędzać snu z powiek. W Salonie Fluegger dostaniemy farby tablicowe i magnetyczne. Pomalowane nimi ściany warstwowo pozwala na pisanie i mazanie, a także mocowanie wszystkiego na co dziecko ma ochotę i zmienianie tego po chwili. To ogromna wygoda dla rodziców.
Można także zajrzeć do Salonu Kvarco, gdzie znajdziemy płyty ze spieków kwarcowych. Cienkie, świetnie dają się montować zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Są odporne na zarysowania, można je myć wodą i nie trzeba się przejmować talentem rysunkowym dziecka, które właśnie wykonało graffiti.
Kiedy mamy już wyremontowane ściany czas pomyśleć o meblach. Tylko jak to zrobić kiedy na razie dziecku podobają się różowe mebelki, a raz rok nie będzie ich chciała oglądać. Firma Meble VOX ma w swojej ofercie meble, które rosną wraz z dzieckiem. Można je dowolnie przestawiać, uzupełniać o kolejne części, a nawet co roku zmienić okładki na drzwi szafek i szuflad. W ten sposób pokój będzie zawsze inny, a meble tylko nieco odmienione będą rosły wraz z pierwszakiem.
Bardzo ważnym elementem przy remoncie jest także odpowiednie oświetlenie pokoju. Biurko powinno znajdować się w pobliżu okna, ale kiedy na dworze robi się ciemno, trzeba zapewnić do nauki także dobre oświetlenie sztuczne. W tym pomieszczeniu powinniśmy szczególnie zadbać o dobre rozmieszczenie punktów świetnych. Powinny być w nim przynajmniej trzy źródła światła sztucznego odpowiednio dopasowane do poszczególnych funkcji pomieszczenia.
Kiedy wchodzimy do pomieszczenia zapalmy światło górne. Powinno być ono o barwie białej i mieć możliwość regulacji natężenia. Musi być na tyle jasne żeby dziecko nie nadwyrężało wzroku podczas zabawy. Nauce powinno towarzyszy światło o barwie chłodno białej. Natomiast wieczorem kiedy dziecko ma się wyciszyć przed spaniem przyda się także światło boczne znacznie delikatniejsze o barwie ciepło białej. Takie oświetlenie znajdziemy w salonie ElektroDom
Kiedy nie możemy sobie poradzić z wykonaniem odpowiedniego projektu, dobraniem surowców i elementów wykończeniowych, tak aby pokój ucznia był wygodny i funkcjonalny, wystarczy przyjść do Galerii Wnętrz Arkada i poprosić o radę fachowców. W każdy salonie czekają specjaliści którzy chętnie udzielą wszystkich informacji i pomogą w odpowiednim wyborze materiałów, oświetlenia, mebli.

Dodaj komentarz