Ponad 70 tysięcy drzew zasadzą w gminie Tarnowo Podgórne


Już tej wiosny w gminie Tarnowo Podgórne mieszkańcy zasadzą 70 000 drzew, tworząc Społeczny Park Tarnowo Podgórne na terenie o powierzchni 12 hektarów, na granicy trzech miejscowości – Tarnowa Podgórnego, Lusówka i Jankowic.

Społeczny park Tarnowo Podgórne

– Chcemy, by powstał tam park oraz urządzenia sprzyjające rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu – zapewnia wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka.

Całość terenu przeznaczonego pod zalesienie została podzielona na 100 działek – każda o powierzchni ok. 500 mkw. Poprzez stronę internetową park.tarnowo-podgorne.pl można wybrać i zarezerwować działkę. Takiej rezerwacji może dokonać dowolna społeczność gminy: sołectwa, grupy mieszkańców, pracownicy firm, organizacje pozarządowe, kluby sportowe. W kolejnym kroku wystarczy wskazać termin sadzenia (marzec i kwiecień), a potem… w umówionym dniu spotkać się w terenie.

W tarnowskim Społecznym Parku zasadzone zostaną sosny zwyczajne, modrzewie europejskie, świerki pospolite, dęby szypułkowe, brzozy brodawkowate, klony pospolite, jesiony wyniosłe oraz lipy. Sadzonki – w zależności od gatunku – mają wysokość od 10 do 50 cm.

Gmina Tarnowo Podgórne pokrywa koszt zakupu sadzonek i zapewnia sprzęt, ale oczywiście można przynieść własne szpadle, by więcej osób mogło jednocześnie pracować.

– Naszą akcję promujemy hasłem „Parkujmy razem” – wyjaśnia wójt Tadeusz Czajka. – Teraz ma ono zachęcać do wspólnego tworzenia parku, ale także ma pokazywać, że w niedalekiej przyszłości to miejsce będzie zachęcać do wypoczynku, relaksu i do wspólnego spędzania czasu razem. Do zwolnienia tempa życia, do zatrzymania się, jednym słowem do „zaparkowania” wśród zieleni.

Więcej informacji oraz możliwość rezerwacji działki dostępne są na stronie internetowej park.tarnowo-podgorne.pl.

Dodaj komentarz