Plac Kolegiacki – nowa przestrzeń z wyjątkową historią


Kolegiata w aplikacji, a nawy w ogrodzie

Całość wzbogaca aplikacja multimedialna, do której QR kody można pobrać z ławek lub naw przed plebanią. Można w niej znaleźć historię kolegiaty, informację nt. badań archeologicznych, galerię zdjęć odkrytych zabytków i obiekty w trójwymiarze. Dzięki aplikacji możemy także samodzielnie podświetlić podest serca dzwonu w komorze ekspozycyjnej oraz „podejrzeć” interaktywne modele reliktów, które ukryte są w pomieszczeniach technicznych.

Aplikację będzie można pobrać z dwóch platform dystrybucyjnych dedykowanych dla odpowiednich systemów operacyjnych urządzeń mobilnych, tj. sklepach Google Play (dla systemu Android) oraz AppStore (dla systemu iOS). Pobranie i korzystanie z niej jest darmowe.

Ze względu na trudności z odtworzeniem dokładnego rzutu kościoła, jego orientacyjny zarys pokazuje w posadzce placu pięć punktów węzłowych (stalowe płytki z rysunkiem kolegiaty) z interaktywnymi czujnikami pozycjonującymi. Aplikacja lokalizuje użytkownika na placu i pokazuje fragment modelu 3D kolegiaty.

W przestrzeni przed budynkiem probostwa farnego znalazło się miejsce na ekspozytory, kształtem nawiązujące do naw kościoła, które zawierają treści historyczne, w tym informacje o zabytkach.

Za projekt i wykonanie całej ekspozycji odpowiada Agata Wojtynek wraz z zespołem Studia Senso.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz