Pierwsze rozstrzygnięcia? (Galeria)


Oj lubimy bohaterów! Po meczu z Grecją wszyscy mówili Tytoń uratował nam Euro, po spotkaniu z Rosją zremisowanym we wtorek 1:1 Kuba Błaszczykowski uratował Euro. Kto będzie mężem opatrznościowym po meczu z Czechami, którzy w pięć minut znokautowali Greków wygrywając ostatecznie 2:1?  Znakomita atmosfera panowała na meczu z Rosjanami na stadionie w Warszawie, ale także w Strefach Kibica w całej Polsce. W Poznaniu atmosferę podgrzały Jarzębiny i Małgorzata Ostrowska, a po meczu wyciszyła Oceana, która zaśpiewała m.in. hymn UEFA na Euro 2012. Środa to być może dzień pierwszych ostatecznych rozstrzygnięć. Po zwycięstwach w pierwszych meczach Duńczyków i Niemców, Holendrzy oraz Portugalczycy grają mecze o wszystko. A w poznańskiej Strefie Kibica jak każdego dnia mnóstwo atrakcji.

strefa16

 

Strefa Junior:

15.00 Zajęcia z edukacji ekologicznej

Recykling podczas zabawy z „Puszkojadem”, przygotowany we współpracy z fundacją RECAL.

16.00 ALE KINO! z piłką

Projekcje filmów związanych z piłką nożną.

 

Koncerty:

15.20 Lista Przebojów Radia Merkury

Specjalne wydanie Listy Przebojów poznańskiego Radia Merkury na Głównej Scenie Strefy Kibica poprowadzi Sławek Bajew.

23.00 Audiofeels

 

Mecze:

18.00 Dania – Portugalia

20.45 Holandia – Niemcy

 

Ciekawostki:

Kolejna fala kibiców przybywa do Poznania.

W środę i czwartek przyleci do Poznania ponad 40 samolotów. Oprócz tego lądować będą połączenia rejsowe głównie z Włoch. Znów na niebie nad Poznaniem będzie tłok. Samoloty przywiozą kibiców na czwartkowy mecz, który rozegrają drużyny Chorwacji i Włoch.
Po godzinie 2 w nocy, pociągiem z Gdyni przyjechała do Poznania grupa 450 Włochów. Po meczu Irlandia-Chorwacja, kilkutysięczna grupa kibiców z Irlandii odjechała, głównie pociągami, do Gdańska. Obecnie w Poznaniu jest około 15 tys. irlandzkich kibiców, 12 tysięcy Chorwatów i 500 Włochów. Na Fan Campie przy Hali Arena pozostało ok. 950 Irlandczyków.

Wizyta Prezydenta Irlandii
Prezydent Irlandii Michael Daniel Higgins przyleciał do Poznania, by dopingować irlandzką drużynę Spotkał się z prezydentem miasta Ryszardem Grobelnym, obejrzał poznańską Farę, zwiedził Muzeum Instrumentów Muzycznych, gdzie trwa wystawa „Muzyka z krajów Euro”, rozmawiał z kibicami Irlandii na Starym Rynku. Powiedział: Poznań zmienia się na lepsze. Podoba mi się tutejsza architektura i jestem pod wrażeniem, że na waszym uniwersytecie można nauczyć się języka irlandzkiego.

 

Jak minął piąty dzień:

Strefa została jak zwykle otwarta o godzinie 15.00. Na dobry początek zaśpiewały panie z zespołu Jarzębiny, które wykonał również piosenkę o Poznaniu. Po nich scenę opanowała doskonale znana poznaniakom Małgorzata Ostrowska rozgrzewając swoim energetycznym koncertem napływających do strefy wielkimi falami kibiców chcących zając jak najlepsze miejsca na wieczorny mecz Polska – Rosja. Małgorzata Ostrowska w rozmowie z dziennikarzami podkreślała, że czarnym koniem EURO może być Rosja, ale uważa, że wygrają Niemcy. – Są perfekcyjnie zorganizowani. Obserwowałem ich w meczu z Portugalią. Portugalczycy biegali, motali się, a Niemcy byli perfekcyjni- dodała.

Pierwszy mecz  dnia – Czechów z Grekami – oglądało na Placu Wolności kilka tysięcy osób. Spotkanie skończyło się zwycięstwem naszych sąsiadów z południa 2:1. Strefa systematycznie i coraz szybciej wypełniała się kibicami. O godz. 20:00 Centrum Dowodzenia podjęło decyzję o zamknięciu wejść ze względów bezpieczeństwa. W tym momencie w Strefie znajdowało się 23,5 tysiąca osób. Biało-czerwony tłum rozgrzanych wydarzeniami całego dnia kibiców entuzjastycznie reagował na wydarzenia podczas remisowego spotkania 1:1 Polski z Rosją. Prawdziwa erupcja emocji miała miejsce w momencie kiedy Kuba Błaszczykowski doprowadził do wyrównania. Kibice mieli po meczu mieszane uczucia, ale jednoznacznie podkreślali, że jest dobrze wciąż jesteśmy w grze. Po raz pierwszy zmienił się scenariusz naszych meczy. Ostatnio graliśmy bowiem mecz otwarcia, potem o wszystko, a potem o honor. Teraz zagraliśmy mecz otwarcia, mecz o wszystko i z Czechami zagramy znowu spotkanie o wszystko.

O 23:15 na scenę wkroczyła Oceana, która rozpoczęła koncert przebojem „Endless Summer”. Jej koncert był, jak dotąd, największą atrakcją artystyczną w poznańskiej Strefie Kibica. Do końca obejrzało go 12 tys. osób.

Juliusz Podolski, express Dziennikarska Agencja Usługowa

Fot. Strefa Kibica

 

 

Dodaj komentarz