Oryginalna inwestycja w sercu Poznania


W samym sercu Poznania, u zbiegu ulic Ogrodowej i Piekary, znajduje się jedyna w swoim rodzaju Kamienica Parkowa.  Oryginalna inwestycja została całkowicie odrestaurowana  i wyremontowana przez spółkę Piekary 50/50, która powiązana jest ze Starym Browarem Centrum Sztuki Handlu i Biznesu. Obiekt znalazł swoje miejsce w bogatej  ofercie nieruchomości grupy Landeskrone należącej do  Dominiki Kulczyk – Lubomirskiej i Jana Lubomirskiego.

Przedsięwzięcie to wyraz uznania i ukłon w stronę sztuki i kultury, którą od początku swojej działalności wspiera Grażyna Kulczyk zgodnie z ideą 50/50, co oznacza, że 50%  powierzchni każdej z inwestycji przeznaczonych jest na promowanie sztuki, podczas gdy drugą połowę determinuje specyfika danego projektu.

Nieruchomość składa się z 5 kondygnacji zawierających łącznie trzynaście lokali o powierzchni od 30 do 155 m2. Jedenaście z nich ma charakter biurowy, pozostałe dwa – usługowy.  Powierzchnie oddawane są w ręce klientów w stanie deweloperskim i przeznaczone do dowolnej aranżacji. Wnętrza są przestronne, cechują się bardzo dobrym nasłonecznieniem.

Obiekt harmonijnie łączy w sobie elementy zabytkowe oraz  najnowocześniejsze rozwiązania. Został tak zaprojektowany,  aby zachować niepowtarzalny klimat i wygodę belle epoque, a jednocześnie spełniać oczekiwania użytkowników XXI wieku.  Zachowano tu wiele zabytkowych elementów pochodzących z XIX wieku.

Szczególną uwagę zwraca imponująca, reprezentacyjna klatka  schodowa. Uwagę gości przyciągają kręcone, drewniane schody  wijące się przez kolejne kondygnacje obiektu, ozdobne  gzymsy we wszystkich wnętrzach oraz przeszklona winda  usytuowana w centrum hallu. Wnętrza ozdabia sztukateria i obrazy rodzinne. Uroku całości dodaje oryginalnie  zaprojektowane wewnętrzne oświetlenie.

W budynku zastosowano wiele najnowszych rozwiązań  budowlanych. Został wyposażony w okna o zminimalizowanym współczynniku strat ciepła i oszczędny system centralnego  ogrzewania. Ściany ocieplono przy wykorzystaniu materiałów  o najwyższych parametrach termicznych. System ogrzewania i klimatyzacji pozwoli na łatwe uzyskanie pożądanej temperatury w pomieszczeniach.

Z budynkiem przy ulicy Piekary 12 związana jest interesująca historia. Gościnnie przebywał w nim sam Juliusz Słowacki (1809 – 1849) – jeden z najwybitniejszych poetów polskich doby
romantyzmu, dramaturg i epistolograf. Obok Mickiewicza i Krasińskiego zaliczany do grona Wieszczów Narodowych.  W 2008 roku na ścianie budynku zawisła tablica upamiętniającą pobyt Juliusza Słowackiego w kamienicy.

 

Dodaj komentarz