Obrońca Lecha w szerokiej kadrze na Euro 2020


Obrońca Lecha Poznań Tymoteusz Puchacz znalazł się w gronie 27 piłkarzy powołanych przez selekcjonera Paulo Sousę do szerokiej kadry Polski na Euro 2020.


W poniedziałek w samo południe portugalski selekcjoner biało-czerwonych w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy mają pojawić się na zgrupowaniu w Opalenicy (24 maja – 9 czerwca) przed rozpoczęciem Euro 2020. W gronie piłkarzy wyróżnionych przez Sousę znalazło się miejsce dla lewego obrońcy Kolejorza – Tymoteusza Puchacza.

22-letni wychowanek Lecha nie miał jeszcze okazji zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Polski, ale ma na koncie dziesiątki meczów w młodzieżowych kadrach biało-czerwonych i od początku pracy selekcjonera Sousy był pod jego baczną obserwacją. Puchacz był w szerokiej kadrze złożonej z 35 piłkarzy, jaką portugalski trener powołał na swoje pierwsze marcowe zgrupowanie przed meczami eliminacji do mistrzostw świata (z Węgrami, Andorą i Anglią), ale ostatecznie nie znalazł się w wąskim gronie zawodników, którzy mogli w tych spotkaniach wystąpić.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz