O bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni


„Ransomware”, „Data breach”, „Brute force” – to tylko kilka z setek rodzajów ataków hakerskich. Jak ich uniknąć lub zminimalizować ich skutki? O tym rozmawiać będą eksperci podczas Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON, który właśnie ruszył w Poznaniu.

Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON

Do udziału w kongresie na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaproszeni zostali światowej sławy eksperci i praktycy. Podczas wykładów i dyskusji zdefiniują oni nowe kierunki ochrony cyberprzestrzeni – zwłaszcza tej o znaczeniu krytycznym.

– Cyberbezpieczeństwo jest niezwykle ważne – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – W dobie wszechobecnych fake newsów i deep fake’ów, gdy przestępcy podszywają się pod innych i wykradają poufne dane, umiejętność obrony jest kluczowa. Dlatego cieszę się, że tak istotne wydarzenie jak INSECON ma miejsce właśnie w Poznaniu.

Swoją wiedzą dzielić się będą m.in.: Mirosław Maj – prezes fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń; Robert Kośla – Główny Architekt Cyberbezpieczeństwa na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w globalnym zespole Security Service Line Microsoft; Adam Haertle – redaktor naczelny portalu ZaufanaTrzeciaStrona.pl; Adam Lange – Head of Active Threat Monitoring Standard Chartered Bank oraz gen. dyw. Karol Molenda – dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz