Nowy tomograf w Szpitalu Wojewódzkim


Paulina Stochniałek – członek zarządu województwa wielkopolskiego oraz Piotr Nowicki – dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu uroczyście oddali do użytku nowy tomograf komputerowy o wartości 6,5 miliona zł, który został zakupiony dzięki dofinansowaniu z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Na zdjęciach: Paulina Stochniałek – członek zarządu województwa wielkopolskiego oraz Piotr Nowicki – dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Stary tomograf pracował w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu 11 lat i posłużył do wykonania ponad 130 tys. badań. W 2020r. przeprowadzono 14 808 tomografii komputerowych. Zakup nowego tomografu był konieczny ze względu na to, że dotychczasowy aparat w ostatnim czasie często ulegał usterkom, przez ostatni rok psuł się średnio co 1,5-2 miesiące. Dlatego też szpital wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o dotację na zakup nowego urządzenia. Samorząd Województwa Wielkopolskiego bardzo szybko podjął konieczną decyzję.

Tomograf, to podstawowe zabezpieczenie dla wszystkich oddziałów i pracowni diagnostycznych, a także Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dzięki temu będzie wykorzystywany 24 godziny na dobę. W dobie COVID-19 diagnostyka TK jest czymś, co ostatecznie może potwierdzić występowanie powikłań covidowych i pokazuje, w jaki sposób dalej trzeba leczyć pacjenta. Tomograf pozwoli też na wykonywanie badań do tej pory w szpitalu nie robionych. Zakupiony aparat jest urządzeniem najlepszej klasy i z pewnością będzie dobrze służył pacjentom i szpitalowi przez najbliższe lata.

 

Dodaj komentarz