Nowe Ogrody wzrosną o kolejny etap


Deweloper Proxin Ogrody  rozpoczął sprzedaż mieszkań kolejnego etapu inwestycji Nowe Ogrody położonej przy ul. Meissnera 2. W ramach III etapu powstaną dwa budynki, w których łącznie znajdzie się 116 mieszkań oraz 7 lokali usługowo-handlowych. Projekt zostanie zakończony w 2017 roku.

Nowe_Ogrody_wzrosną_o_kolejny_etap

W I i II etapie zaaranżowano 155 mieszkań oraz 8 lokali usługowo-handlowych. Trzeci etap zakłada wzniesienie dwóch budynków. W pierwszym z nich powstanie 30, natomiast w drugim 86 funkcjonalnych i przestronnych mieszkań. Budowa kolejnej, III fazy Nowych Ogrodów ruszy wiosną 2016 roku, a jej zakończenie planowane jest w 2017 roku. W ramach całej inwestycji przewidziano osiem etapów – 8 budynków mieszczących około 650 lokali.

W nowym etapie budowy Nowych Ogrodów dostępne są kawalerki, mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 27 do 75 mkw, niemniej istnieje możliwość aranżacji większych powierzchni. Ceny rozpoczynają się już od 5 400 zł za mkw brutto. Siedem lokali usługowych znajdzie się na parterze budynku, a ich koszt to 7 000 zł za mkw brutto. Mieszkania są dostępne w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych. Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody  przyznaje, że mieszkania z III etapu cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. – Już na wrześniowych Targach Mieszkań i Domów premiera III etapu przyciągała uwagę wielu osób. Pojawiły się nawet wstępne rezerwacje – dodaje.

Lokalizacja Nowych Ogrodów to doskonały kompromis dla osób aktywnych, jak i potrzebujących odpoczynku w zaciszu zieleni. Budynki powstają pośród rozległych terenów rekreacyjnych i sportowych. W niedalekiej okolicy znajdują się Ogród Botaniczny i jezioro Rusałka, a komunikacja z centrum miasta zajmuje kilka minut. Deweloper zadbał również o małą architekturę. – Powstanie plac zabaw, ławki, chodniki i wewnętrzny dziedziniec, który zapewni bezpieczeństwo i prywatność mieszkańców osiedla – zaznacza Marlena Zapalska.

W ofercie pierwszego etapu budowy osiedla zostały jeszcze w sprzedaży zaledwie trzy mieszkania. 90% lokali z 73 mieszkań zostało już protokolarnie przekazanych nowym właścicielom. W drugim budynku, który zostanie ukończony w 2016 roku do nabycia są mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o metrażach od 26 do 93 mkw.

Sylwia Lester

 

 

Dodaj komentarz