Nocne prace na skrzyżowaniu w centrum Poznania


W najbliższe noce na skrzyżowaniu ulic Garbary, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej odbędą się prace w ramach budowy nowej infrastruktury rowerowej w rejonie parku im. Tadeusza Mazowieckiego. Konieczne będą zmiany w organizacji ruchu, w czasie których realizowane będą roboty związane z kanalizacją deszczową.

ul. Królowej Jadwigi

Aby utrudnienia wynikające ze zmian były możliwie najmniej dotkliwe, prace prowadzone będą między godz. 22 a 6 rano. Planowane są na noc z 24 na 25 czerwca (z poniedziałku na wtorek) oraz z 25 na 26 (z wtorku na środę). Wykonawca będzie dążył do tego, by plan robót został zrealizowany w trakcie dwóch nocy, niemniej w razie potrzeby prace mogą być też prowadzone w nocy z 26 na 27 czerwca.

Największe zmiany dla kierowców przewidziane są pierwszej nocy – z 24 na 25 czerwca. Na czas prac wyłączony z ruchu zostanie fragment jezdni ul. Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu z ul. Garbary i Krakowską. W efekcie nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Garbary w Kazimierza Wielkiego. Objazd wytyczony zostanie ulicami Garbary, Strzelecką, Królowej Jadwigi, Karmelicką i Krakowską. Kierowcy nadjeżdżający od ul. Królowej Jadwigi będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu służący do skrętu w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego, lewy pas będzie zamknięty. Na odcinku ul. Krakowskiej także wyłączony zostanie jeden, lewy pas ruchu. Dostępny będzie prawy pas służący do jazdy na wprost do ul. Kazimierza Wielkiego oraz skrętu w prawo w stronę ul. Królowej Jadwigi. Ponadto wyłączone z ruchu zostanie przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym przez ul. Kazimierza Wielkiego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz